DTP Iğdır Vekili Buldan'ın kayınbiraderine eroinden gözaltı

DTP Iğdır Vekili Buldan'ın kayınbiraderine eroinden gözaltı.10048
  • Giriş : 02.01.2008 / 09:54:00

Kapatılan HADEP'in kurucularından ve eski milletvekili adayı Nihat Buldan, eroinle ilgili olarak gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

1994'te İstanbul'da kaçırıldıktan sonra Düzce'de cesedi bulunan Savaş Buldan'ın kardeşi olan Nihat Buldan'ın, 'uyuşturucu görüşmelerine' DTP Iğdır Milletvekili olan yengesi Pervin Buldan'a ait üzerinde TBMM giriş kartı olan otomobille gittiği ileri sürüldü.
İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 ay önce bir uyuşturucu şebekesinin İngiltere'ye eroin göndereceği istihbaratı üzerine harekete geçti. Nihat Buldan ve irtibatlı olduğu kişiler izlemeye alındı. Telefon dinlemeleri ve takip sürerken geçen hafta Nihat Buldan'ın 1994 yılında Düzce'de 2 arkadaşı ile birlikte cesedi bulunan ağabeyi Savaş Buldan'ın eşi ve DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan'dan bir süre kullanmak üzere otomobilini istediği belirlendi. Nihat Buldan'ın şebekenin diğer elemanları ile birlikte Çerkezköy ve Bahçelievler'de yaptığı görüşmelere, dört gün boyunca, üzerinde TBMM giriş kartı bulunan Pervin Buldan'a ait Ankara plakalı A3 marka araçla gittiği iddia edildi.
Nihat Buldan'ın yönettiği öne sürülen şebekeye ait 90 kilo eroinin İstanbul'da ele geçirilmesi üzerine, Nihat Buldan ve 5 kişi gözaltına altına alındı.

Zaman zaman DTP'li Pervin Buldan ile telefon görüşmeleri yaptığı belirtilen Nihat Buldan'ın bu görüşmelerinde suç unsuruna rastlanmadığı, yengesiyle otomobilin kullanımıyla ilgili teknik konuları konuştuğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious