DTP İzmir İl Başkanı gözaltına alındı

DTP İzmir İl Başkanı gözaltına alındı.23312
  • Giriş : 22.03.2008 / 19:30:00

DTP İzmir İl Başkanı Mehmet Bayraktar, konuşmalarında PKK terör örgütü ve elebaşını övücü sözler kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP İzmir İl Başkanı Mehmet Bayraktar, konuşmalarında PKK terör örgütü ve elebaşını övücü sözler kullandığı, ayrıca Valiliğin izin vermemesine rağmen, Gündoğdu Meydanı'nda ''nevruz mitingi'' adı altında yarın düzenlenmek istenen gösteriye halkı, davetiye bastırarak çağırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, akşam saatlerinde Bayraktar'ı parti binası çıkışında gözaltına aldı. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Mehmet Bayraktar, daha sonra Bozyaka'daki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. Bayraktar, emniyet binasına getirilişi sırasında koluna giren polislere, tepki gösterdi. Gazetecilere de ''Geçmiş olsun'' dedi.

Bayraktar'ın daha önce bazı açıklamalarında, terör örgütü yanlısı yayın yapan Roj Tv'deki açıklamalarında, terör örgütü PKK ve elebaşını övücü sözler kullandığı, ''nevruz isyandır'' diyerek halkı isyana teşvik ettiği, ayrıca yarın, İzmir Valiliğinin izin vermemesine rağmen Gündoğdu Meydanı'nda ''nevruz mitingi'' adı altında gösteri yürüyüşü için davetiye bastırarak, halkı yasaklanan alana çağırdığı gerekçeleriyle ''terör örgüt üyeliği'' iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Bayraktar'ın ayrıca, terör örgütü elebaşının avukatı olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious