DTP kongresinin onur konuğu: Nil Demirkazık!

DTP kongresinin onur konuğu: Nil Demirkazık!.16100
  • Giriş : 22.07.2008 / 01:04:00
  • Güncelleme : 22.07.2008 / 00:06:21

DTP kongresinin onur konukları: Öcalan kardeşler, Hazal Karayılan ve Nil Demirkazık!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BARZANİ VE TALABANİ DE ÇAĞRILMIŞTI

DTP kongresinin sınır ötesi konukları da vardı. DTP kongreye onur konuğu olarak Talbani ve Barzani'yi davet etmişti ama ancak ikisi de kongreye katılmadı

ONUR KONUKLARI(!)

Onların katılmadığı kongrede kurultayın 'Onur konukları(!) Öcalan'ın kardeşleri ve PKK'nın bir numaralı ismi Murat Karayılan'ın kardeşi oldu. Kongrenin bir diğer ağır konuğu ise PKK propagandası yapmak suçundan bir süre hapis yatan Nil Demirkazık oldu.

SÖZDE KÜRDİSTAN ROZETİ TAKMIŞTI

Daha önce katıldığı DTP kongresinde yakasına “Kürdistan" haritasını simgeleyen rozet takan Nil Demir Kazık, bu yılda DTP kongresinin konukları arasındaydı. Geçtiğimiz yıl gündeme damga vuran Demirkazık, taktığı sözde Kürdistan rozeti ardından ortaya çıkan dağda çekilmiş fotoğraflar nedeniyle Ankara'da terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

ROZETSİZ NİL

İkinci olağan kongresini gerçekleştiren DTP’nin özel konukları arasında Nil Demirkazık yine hazır bulunuyordu. Ancak bu defa sözde Kürdistan rozetini takmamış olması dikkatlerden kaçmadı.

ÖCALAN'IN KARDEŞLERİ DE ORADAYDI

Öcalan’ın kardeşleri Mehmet Öcalan ve Fatma Öcalan, ile terör örgütünün liderlerinden Murat Karayılan’ın kardeşi Hazal Karayılan’ın katılımı kongreye damgasını vurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*