DTP konserinde Dink'in posteri açıldı

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Demokratik Toplum Partisi(DTP) Zeytinburnu Abdi İpekçi Spor Salonu'nda bir konser düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Eş Başkanı Ahmet Türk'ün de katıldığı etkinlikte Ermeni gazeteci Hrant Dink ile Abdullah Öcalan resimleri ve PKK'yı temsil eden sarı, kırmızı ve yeşil renkli bezler açıldı.
"Gelecek barıştadır" isimli konser öncesi konuşan DTP Eş Başkanı Ahmet Türk, Türkiye'nin Irak'a müdahalesini Türkmenlerin haklarını korumak için değil oradaki "Federe Kürt Devleti"ni rahatsız etmeyi hedeflediğini ileri sürdü.

Etkinliğe Mazlumder Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Sosyalist Demokrat Parti Genel Başkanı Filiz Koçali, Emeğin Partisi Genel Başkanı Levent Tüzel, eski DEP milletvekili Selim Sadak'ın da bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Salonda bulunan binlerce kişi bazı sanatçıların seslendirdiği Türkçe ve Kürtçe şarkılarla eğlenirken bazıları ise PKK'yı temsil eden sarı, kırmızı, yeşil renkli bezleri açtı. Bu kişiler DTP'li yetkililer tarafından salondan dışarı çıkarıldı. Ayrıca PKK ele başısı Abdullah Öcalan ile silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ermeni gazeteci Hrant Dink'in posterleri açıldı. Salonda Öcalan lehine Kürtçe slogan atıldı.

DTP Eş Başkanı Ahmet Türk, Ortadoğu'daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, Türkiye'nin Kerkük'te bulunan Türkmenlerin haklarını savunmak için değil Kuzey Irak'ta bulunan Federe Kürt Devleti'nin kurulmasını engellemeye çalıştığını öne sürdü. Türk, "Eğer Türkmenlerle Kürtleri barıştırarak bir politika izlerseniz Türkmenlerin haklarına Kürtler de sahip çıkar. Kerkük'teki Türkleri kullanarak Kürtlere karşı bir faaliyet içine girerseniz karşısınızda biz oluruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious