DTP-MHP birbirini 'uzantı' olmakla suçladı

DTP-MHP birbirini 'uzantı' olmakla suçladı.12256
  • Giriş : 25.06.2009 / 13:20:00
  • Güncelleme : 25.06.2009 / 13:15:05

Türk'e takipsizlik gerilimi! MHP, DTP'yi PKK'nın; MHP, DTP'yi Ergenekon'un 'sivil' uzantısı olmakla suçluyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP lideri Ahmet Türk'ün kendisinin grupta Kürtçe konuşması konusunda verilen takipsizlik kararına itiraz ederek Sincan Ağır Ceza Mahkemesi'nden yeniden yargılama kararı çıkmasını sağlayan MHP'ye tepki gösterdi. Türk'ün MHP'yi Ergenekon'un sivil uzantısı olarak suçlamasına karşılık MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 'Asıl hesabı vermesi gerekenler bir terör örgütünün uzantısı ve maşası olanlardır' dedi.

SİNCAN'DAKİ İLİŞKİLER

DTP lideri Türk, dün grupta yaptığı konuşmada, MHP'yi Ergenekon'un sivil uzantısı olmakla suçladı. Türk, 'Digor savcılığı demokratik tartışmaların önünü açacak karar aldı. Ancak Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Digor kararına misillime yaparcasına karar aldı.Ergenekon'daki sivil uzantıların yaptığı itiraz doğrultusunda karar alınması manidardır. Kararı verenlerin kimlerle ilişkili olduğu ortaya çıkmıştır' dedi.

ONLAR KENDİLERİNE BAKSIN

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türk'ün bu sözlerine anında yanıt vererek parlamentonun dilinin Türkçe olduğunu bunu başka bir davayla ilişkilendirmenin de 'DTP'nin zihniyetini' gösterdiğini belirtti. Vural 'Ben doğulusu batılısı, güneydoğulusu bütün milletimin temsilcisiyim. Asıl onlar terör örgütü yandaşı' dedi.

Andıç'a karşı 9 madde

Türk, Hükümete vesayet rejimini kaldırmak için 9 maddelik bir yol haritası da önerdi: Türk'ün önerileri arasında demokratik reformların hızlandırılması, Genelkurmay Başkanlığı'nın MSB'ye bağlanması, yeni sivil anayasa yapılması, darbeciler ve andıç için Meclis'te komisyon kurulması, bu suç işleyenlerin sivil mahkemede yargılanması.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*