DTP milletvekili Nezir Karabaş'tan birlik mesajları

DTP milletvekili Nezir Karabaş'tan birlik mesajları.14266
  • Giriş : 20.11.2007 / 10:04:00
  • Güncelleme : 20.11.2007 / 10:13:25

DTP Bitlis Milletvekili, "Türk-Kürt kardeştir, bunlar et tırnak gibidir ayırmaya kalkarsanız canınız acır." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Türkiye bir bütündür hiç kimsenin ayırmaya gücü yetmez" diyen DTP'li Karabaş, Türkün, Kürt'ün, Arap'ın ve daha birçok milletin bu topraklar üzerinde bin yıldır iç içe yaşadığını ve bunları hiç bir gücün ayıramayacağını söyledi.

Bölgede Türk-Kürt evlilikleri yapıldığını, doğu bölgesinin yarınsından fazlasının Türk veya Arap olduğunu aktaran Karabaş, "Bu millet kardeştir ve kimse bunları bölemez. Bizim amacımızda bu bütünlüğü en iyi şekilde kaynaştırmak ve barış ortamı sağlamaktır" diye konuştu.

DTP'nin kapatılması yönündü yapılan çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Karabaş, belli dönemlerde birçok partinin kapatıldığını, bunun yanında bir çoğununda açıldığını ifade ederek, "Bazı dönemlerde sağ partiler bazı dönmelerde sol partiler kapatılmıştır. Bu dönemde bazı olaylar dolayısıyla partimiz gündemde olduğu için şer güçler tarafından kapatılması için uğraşılaşıyor. Fakat bu güçler hiçbir zaman bunu başaramayacak" dedi.

Sınır dışı operasyona da değinen DTP Bitlis Milletvekili Karabaş şunları söyledi; "Kaba kuvvetle hiçbir işi düzgün bir şekilde yapamazsınız. Siz birine zarar veriyorsunuz o da size karşılık verir ve iş biraz daha çığırından çıkar. Bunun olmasını istemiyorsanız sevgi ve kardeşlikle yaklaşacaksınız karsınızdakine. Hep beraber elle vererek hiç kimsenin dedikodularına aldanmayarak burada yaşayan halkımızı barış ve kardeşlik içerisinde yönetmeye bakalım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious