DTP mitinginde beli silahlı vekil

DTP mitinginde beli silahlı vekil.13017
  • Giriş : 27.10.2008 / 02:00:00
  • Güncelleme : 27.10.2008 / 00:23:06

Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, İzmir'de DTP'nin olaylı mitinginde konuştu. Binici, hükümeti ve askeri eleştirirken, belindeki silah dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP İzmir İl Başkanlığı tarafındandan organize edilen, "Halkların kardeşliği ve Demokrasi" mitingini sonrası polisle göstericiler arasında arbede yaşandı.

İzmir Valiliği tarafından Gündoğdu Meydanı'nda miting yapılmasına izin verilmemesi ardından DTP,EMEP,SDP,ÖDP,BDP,ESP,DİP Girişimi üyeleri basın açıklaması yapmak için Konak Meydanına yürüdü. Kürtçe ve Türkçe teröristbaşını övücü sloganlar atan grup geniş güvenlik önlemleri arasında miting alanına girdi. Mitinge DTP Urfa Millitvekili İbrahim Binici, Bitlis Milletvekili Nezir Kabataş, DTP İl yöneticileri ve 900'e yakın kişi katıldı. Mitingde hükümetin aldığı sınır ötesi eperasyon kararı ve son zamanlarda yaşanan olaylar protesto edilirken, Kürt sorununun savaşçıl değil demokratik yollarla çözülmesi gerektiğini anlatıldı.

SİLAHIYLA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Mitingde bir konuşma yapan Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici geniş güvenlik önlemleri arasında DTP İzmir İl Başkanı Nametullah Epözdemir'le beraber miting alanına gelerek onlarca partili ile beraber aranmadan geçti. Mitingde 900 kişiye hitap eden Binici hükümeti ve askeri eleştirirken, belindeki silah dikkat çekti. Binici'nin ceketinin altındaki silah zaman zaman rüzgarın etkisi ile tamamen gözükürken, görevliler tarafından kapatılmak istendi.

ÇOCUKLAR SÖZDE KÜRDİSTAN BAYRAĞI AÇTI

Miting alanında yüzlerce kişi teröristbaşı Abdullah Öcalan övücü sözler anlatan sloganlar atarak, hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etti. Bazı çocuklar yüzlerin DTP bayrağı ile kapatarak, sözde Kürdistan bayrağını açtı. Mitingde bazı kişilerde Kürtçe basın açıklaması ve sloganlar attı. Bu arada bazı vatandaşlar, göstericileri gözaltına alan polislere alkışlarla destek verdi.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Geniş güvenlik önlemleri arasında 3 saat devam eden miting sonrası göstericiler ile polisler arasında sözlü sataşma yaşandı. Göstericiler teröristbaşı Abdullah Öcalan'a 'sayın' diyerek bağırınca arbede yaşandı. Tekme Tokat göstericileri gözaltına alan polis, takviye ekiplerin gelmesi ile olayların büyümesini önledi. Gözaltına alınan 6 kişi, sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*