DTP mitinginde olay çıktı

DTP mitinginde olay çıktı  .73908
  • Giriş : 02.03.2008 / 16:23:00

Demokratik Toplum Partisi(DTP) Batman il binası önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesi kara harekatını protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eylem sonrasında bazı göstericiler kendilerine dağılmaları yönünde uyarıda bulunan polislere taşlı saldırıda bulundu.

Sanat sokağına yürüyen kalabalığa DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, DTP Merkez Üyesi Mustafa Avcı, Diyarbakır İl Başkanı Necdet Atalay, belde belediye başkanları ve parti yöneticileri eşlik etti. Sanat sokağında DTP İl Başkan Vekili M. Şirin Tekik tarafından okunan basın açıklamasının ardından söz alan Milletvekili Ayla Akat Ata, barış ve demokratik çözüm istediklerini belirterek, çözümlerde ısrar edildikçe baskı ve zulüm gördüklerini ileri sürdü. DTP Merkez Üyesi Mustafa Avcı ise hükümet ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı eşleştirdi.

Miting sonrası bölücü terör örgüt yandaşları "edi besse", "artık yeter", "savaşa ve operasyonlara hayır", "yaşam için savaşırız, barış için ölürüz", "PKK halktır, halk burada", "ayakkabı değil barış istiyoruz" sloganları attı. Bazı göstericiler polise molotof kokteyli ve taş atarken, 15 gösterici güvenlik güçleri tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious