DTP mitinginde taşlı sopalı kavga

DTP mitinginde taşlı sopalı kavga.12703
  • Giriş : 28.11.2008 / 15:57:00

Ardahan’da DTP’nin düzenlediği mitinge katılanlar ile Türk bayrağı açan çevredeki vatandaşlar arasında çıkan kavgada 1’i polis 6 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Miting için Ardahan'a gelen DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Van milletvekilleri Özdal Üçer ve Fatma Kurtulan ilk olarak merkeze bağlı Hasköy'e giderek 16 Kasım tarihinde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Beraberindeki heyetle daha sonra partisince Ardahan merkezdeki Kongre Caddesi'nde düzenlenen miting alanına gelen Ayna, yaklaşık 200 kişi tarafından karşılandı. Bu sırada çevrede Türk bayrakları açan vatandaşlar “Şehitler ölmez vatanda bölünmez”, “Kahrolsun PKK” şeklinde slogan attılar.
Mitinge katılan DTP'liler ise Türk bayrağı açarak partileri aleyhine slogan atan vatandaşlara tepki gösterdiler. Taraflar arasında gerginliğin artması üzerine DTP Genel Başkan Yardımcısı Ayna, konuşmasını kısa tutmak zorunda kaldı.

Mitingin sona ermesiyle de DTP'liler ile çevredeki vatandaşlar arasında taşlı, sopalı kavga çıktı. Ardahan Vali Vekili Ali Fuat Atik ve Emniyet Müdürü Kemal Sonunur, olay yerine gelerek tarafları sakinleştirmeye çalıştı.

Olaylarda ilk belirlemelere göre 1'i polis 6 kişi yaralandı. Ayna ile beraberindekiler de mitingin ardından DTP Ardahan İl Başkanlığı'na geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*