DTP mitinginde yine olay çıktı!

DTP mitinginde yine olay çıktı!.19440
  • Giriş : 01.12.2007 / 16:16:00

Polisler DTP'lileri dağıtmak için havaya ateş açtı, biber gazı kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Hakkari'de ‘Yeter Artık' sloganıyla düzenlediği ve yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı mitingin ardından bir grup güvenlik güçlerine taşlarla saldırdı.

Aşağı Merzan Mahallesi'ndeki toprak sahada bugün saat 11.00 başlayan miting, saat 14.00'te bitti. Mitingin bitmesi ile birlikte bir grup, toprak sahanın çıkışında bulunan polislere taş atmaya başladı. Güvenlik güçleri bu gruba müdahale etti. Göstericiler, çukur bir alanda bulunan toprak sahanın yanlarındaki yamaçlardan yola çıkmaya çalışırken, bu sırada yine bir grup polislere taşlarla saldırdı.

DTP tarafından miting için görevlendirilen bazı kişiler göstericileri engellemeye çalıştı. Kalkanla kendilerini korumaya çalışan polisler saldırganları cop kullanarak dağıttı.

Dağılmaya başlayan saldırgan grup bir kez daha polislere taş atarak saldırırken ortalık tekrar karıştı. Kent merkezine doğru yürüyen grup yeniden polise taşlı saldırıda bulununca ortalık savaş alanına döndü. Cadde üzerindeki işyerleri kepenklereni kapatılırken, polis göstericileri uzaklaştırmak için havaya sık sık uyarı ateşi açtı.

Ara skaklara dağılarak polise taş atmayı sürdüren gruplara biber gazıyla müdahalede bulunuldu. Gazdan etkilenen göstericilerle bazı kadın polisler fenalık geçirdi. Olaylar bir süre devam ettikten sonra göstericier dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious