DTP mitingler için soruşturma istedi

DTP mitingler için soruşturma istedi.16540
  • Giriş : 02.12.2008 / 14:40:00

DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, ''Miting ve etkinliklerimiz sırasında meydana gelen olaylarla ilgili derhal soruşturma başlatılıp, sorumluların açığa çıkartılması gerekir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurtulan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, partisince düzenlenen Güneydoğu gezisi sırasında halkın, ''Çözümün adresi olarak Ankara'yı, parlamentoyu gördüğünü açık bir biçimde gösterdiğini'' söyledi.

Fatma Kurtulan, şunları kaydetti:

''Başbakan Erdoğan'ın 'ya sev ya terk et' anlamına gelen 'beğenmeyenler gitsin' şeklindeki açıklamaları, yine pompalı provokatöre sahip çıkan sözleri, partimize dönük saldırı için gerekli atmosfer ve zemini yaratmıştır. Miting ve etkinliklerimiz sırasında meydana gelen olaylarla ilgili derhal soruşturma başlatılıp, sorumluların açığa çıkartılması gerekir.''

DTP Grup Başkanvekili Kurtulan, bir gazetecinin ''Sırrı Sakık'ın Muş valisine yönelik olarak (hayatı zindan ederiz) sözü provokasyona yönelik midir? Şiddeti tırmandırmaz mı?'' sorusu üzerine ''Yapılan konuşmanın bütünlükle ele alınması gerekir. Sadece bir cümleyi ne için hangi koşullarda kullandı bilmiyorum'' diye konuştu.

''Başbakanın gezisinde de olaylar çıktı. Şimdi DTP benzer olaylarla karşı karşıya geldi. O günden bu yana ne değişti?'' sorusu üzerine de Kurtulan, ''Bizde kimse AKP'ye, sayın Başbakanı karşılayacak kitleye saldırıda bulunmadı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*