DTP MYK toplandı

DTP MYK toplandı.11728
  • Giriş : 20.04.2009 / 15:21:00

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, partilerine yapılan uygulamaları değerlendirmek üzere toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DTP Genelbaşkan Yardımcısı Emine Ayna başkanlığında DTP Genel Merkezi'nde yapılan toplantıya, MYK üyelerinin yanı sıra milletvekilleri de katıldı. DTP'ye yönelik operasyonların değerlendirileceği toplantıda, bundan sonra ne yapılabileceğini konusunun tartışılacağı belirtildi. Toplantı sonucunda, siyasi çalışmaların sekteye uğratılmaması ve sürdürülmesi amacıyla daha önce DTP'de yöneticilik yapmış siyasetçilere, 'DTP'yi boş bırakmayın' çağrısı yapılacağı öğrenildi.

Bu arada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın DTP'ye yönelik başlatttığı operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan kişilerden 10'u savcılığa çıkarıldı.
DTP'ye yönelik başlatılan operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 30 DTP'liden 10'u emniyetteki sorgularının ardından Beşiktaş Adliyesi'ne getirilerek savcılığa çıkarıldı.

Öte yandan Ağrı'da ev ve iş yerlerine düzenlenen baskınlarında aralarında Eğitim Sen Şube Başkanı Cezmi Gündüz'ün de bulunduğu, 20 kişi gözaltına alındı.
Ağrı Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislerinin bu sabah düzenledikleri ev ve işyeri baskınlarında, aralarında Eğitim Sen Şube Başkanı Cezmi Gündüz, Eğitim Sen eski Şube Başkanı Ali Gezgin ile DTP yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Ağrı'da seçim sonrasında yaşanan olaylarla ilgili gözaltına alındıkları belirtilen 20 kişi İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*