DTP Nevruz'u 22 Mart'ta kutlamaya karar verdi

DTP Nevruz'u 22 Mart'ta kutlamaya karar verdi.73908
  • Giriş : 14.03.2008 / 16:17:00

DTP), Cuma gününe denk gelen kutlamaları katılımı artırmak için bir sonraki güne attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokratik Toplum Partisi (DTP), 21 Martın Cuma gününe denk gelmesi nedeniyle katılımı artırmak için Van, Hakkari ve Şemdinli'de yapılması düşünülen Nevruz kutlamalarını bir sonraki güne attı.

DTP, Nevruz kutlamalarında gövde gösterisine hazırlanıyor. 2009'da yapılacak yerel seçimler öncesi tabanına mesaj vermeyi amaçlayan parti, bu yılki kutlamaların, daha yoğun geçmesi için bazı yerlerde 22 Mart Cumartesi'ye alındığını bildirdi.

Bu kapsamda Nevruz kutlamaları Van, Hakkari ve Şemdinli'de 22, Çukurca'da 21, Yüksekova'da ise 23 Mart günü yapılacak.

DTP Van İl Başkanı Abdurahman Doğar, Nevruza bu yıl memur ve öğrencilerin katılmasını sağlamak amacıyla bir gün sonraya aldıklarını söyledi.

Doğar, valiliğe yaptıkları müracaatta kutlama yeri olarak Van Kalesi'nin güneyindeki Belediye Kültür Parkı'nı istedikleri ve taleplerinin uygun görüldüğünü kaydetti.

Van'daki kutlamalara parti yöneticileri, bölge milletvekilleri ile DEP Eski milletvekillerinden katılımlarının olacağını dile getiren Doğar, Nevruz'un, Kürt orijinli, Kürt motifli ve Kürt argümanlarının olduğu bir miting havasında geçmesi için konuşmacılarının hepsinin Kürtçe konuşacağını vurguladı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ TEYAKKUZDA

Öte yandan nevruz kutlamaları öncesi bölgede emniyet ve jandarma muhtemel olaylara karşı teyakkuzda olduğu belirtildi.

Nevruz öncesi gece devriye gezen güvenlik güçlerinin daha duyarlı olmaları ve kamu binalarındaki güvenliğin sıklaştırması yönünde talimat verildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious