DTP operasyonları protesto etti

DTP operasyonları protesto etti.11728
  • Giriş : 14.04.2009 / 14:55:00

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de bulunduğu bir grup DTP il binasının önünde toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, ülke genelinde terör örgütü PKK'nın eylemlerini yönetenlere yönelik 12 kentte eş zamanlı operasyonlar başlatmasının ardından DTP Diyarbakır İl Binası önünde partililer, operasyonu protesto etti. Parti binasına gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, "Kürt halkının verdiği barış ve özgürlük talebine karşı bu operasyonlar olmamalıydı" diye tepki gösterdi.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 12 kentte eş zamanlı düzenlediği operasyonlarda aralarında DTP yöneticilerinin gözaltına alınmasıyla ilgi DTP Diyarbakır İl Binası önünde partililer toplandı. Diyarbakır DTP İl Binasına gelen DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, Milletvekili Bengi Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Batman Belediye Başkanı Necdet Atalay, eski ve yeni belediye başkanlarıyla DTP'li yöneticiler bir araya gelerek toplantı yaptı.

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, AKP'nin seçim sonrası DTP'den intikamını bu şekilde aldığını öne sürerek, "Yapılan operasyonlarda 3'ü genel başkan yardımcısı, 10'u PM üyesi olmak üzere toplam 21 kişinin yaka paça gözaltına alındı. Kim ne derse desin bu operasyon DTP'ye yönelik bir harekettir. Kimse bunu başka yerlere çekmesin. 29 Mart yerel seçimlerde DTP'nin muazzam zaferini hazmedemeyenler DTP'ye yönelik bu şekilde bir girişimde bulunmuştur. Barış umutlarına zarar vermek istenmektedir. Partimizin bulunduğu her yerde halkımız partisine sahip çıkacaktır. Bu komplo boşa çıkacaktır. Türkiye'nin DTP'ye ihtiyacı vardır. Biz bu baskılara rağmen barıştan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ SLOGANLARI

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, "Kürt halkının barış talebine, barış için attığı bu adıma verilecek cevap bu olmamalıydı. Mutlaka ama mutlaka bu kadim coğrafyanın kadim halkı onurlu barışı getirecektir" dedi. Baydemir'in konuşmasından sonra DTP'li yöneticiler, grubun dağılmamasını isterken, bir grup partili kadın ise oturma eylemi başlattı. Baydemir'in konuşması sırasında "Baskılar bizi yıldıramaz" sloganları atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*