DTP: Ordu silah bıraksın demedik

DTP: Ordu silah bıraksın demedik.11728
  • Giriş : 05.06.2009 / 09:16:00

DTP Grup Başkanvekilleri, ''Bizim çağrımız, ordunun veya emniyetin silah bırakması gibi abes bir çağrı değil, operasyonların durması çağrısıdır'' dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


DTP Grup Başkanvekilleri Fatma Kurtulan ve Selahattin Demirtaş'ın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, partilerinin 'operasyonların durması' yönünde çağrı yaptığı ancak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu çağrıyı 'ordunun silah bırakması' şeklinde anladığı iddia edildi.

Bu zorlu barış arayışlarında herkesin fedakarlık yapması ve sorumluluk duygusuyla hareket etmesi gerekirken, başta Başbakan olmak üzere Hükümet'e daha fazla sorumluk düştüğü ortadadır.

Bizim çağrımız, ordunun veya emniyetin silah bırakması gibi abes bir çağrı değil, operasyonların durması çağrısıdır.''

Açıklamada, ''bir ülkenin Başbakanının, o ülkenin en önemli sorunuyla ilgili toplumsal talepleri henüz anlamamasının, hazin ve trajik bir durum'' denilerek, şu görüşlere yer verildi:

''Partimizin kendisinden randevu talebini de doğru değerlendirmeyen Başbakan, sorumluluktan kaçmaya devam etmektedir. Randevu talebimiz de Başbakan'ın sorumsuzca yaklaşımları karşısında sonsuza kadar baki değildir. 29 Mart seçimleri sonucunu halen içine sindiremediğini, oradan çıkan mesajı anlamamakta ısrar ettiğini bir kez daha göstermiştir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*