DTP: Savcılar hazır bekliyor

DTP: Savcılar hazır bekliyor.14143
  • Giriş : 31.08.2007 / 23:01:00

DTP Grubu, mecliste soruşturmayı değerlendiren bir toplantı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Grup Başkanı Ahmet Türk, hakkında soruşturma açılmasıyla ilgili, "Savcılar bu konuda zaten her zaman ne konuşacağımızı bekleyerek, bir dava açmak için adeta hazır bekliyor" dedi.

Türk, TBMM kulisinde 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna davet edilmediği için söylediği sözler ile 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yapılan yazılı açıklama üzerine kendisi ve DTP yöneticileri hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı soruşturmaya ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Türk, soruşturmayla ilgili, "Alıştığımız bir durum. Yani savcılar bu konuda, zaten her zaman ne konuşacağımızı bekleyerek, bir dava açmak için adeta hazır bekliyor" ifadelerini kullandı.

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş ise 'ciddi bir iş yaptıklarını' belirterek, 'bu tür konulara basın üzerinden cevap vermeyeceklerini' söyledi. Demirtaş, "Ciddi konularla ilgili basın üzerinden polemik yaratmak, bizim için doğru bir yöntem değil. Her türlü sıkıntıyı kurumlararası diyalogla çözmeyi uygun görüyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious