DTP sınır ötesine karşı

DTP sınır ötesine karşı.14143
  • Giriş : 16.10.2007 / 14:12:00

Partisinin grup toplantısında konuşan Türk, Türkiye'nin sınır ötesi operasyon ile Ortadoğu bataklığına sürükleneceğini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Duyguları bir tarafa bırakalım." diyen Türk, "Bu ülkenin geleceğinin kararmasını istemiyoruz. Bin yıl birlikte yaşamış, kardeşliği esas almış bir yaşama zarar vermeyelim. Bizim çabamız bunun içindir." diye konuştu.

Tezkerenin Parlamento'ya sevk edildiğini hatırlatan Türk, şöyle konuştu:

"Parlamento tarafından kabul edileceğini de biliyoruz. DTP olarak tavrımızı açık bir şekilde ifade ettik. Askeri yöntemlerin tek başına çözüm olmadığını her zaman söyledik. Olayı ekonomik sosyal boyutlarıyla çözülmesini istiyoruz.

Yarınlarımızın kararmasını istemiyoruz. Ülkemizin Ortadoğu bataklığına sürüklenmesini istemiyoruz. Çözümü farklı zeminlerde de aramak lazım. Bir diyalog ortamı oluşturmak lazım. Sivil demokratik ortam oluşturmak lazım. Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına sürükleme bütün halklara zarar verecektir."

Sınır ötesi operasyona gerek kalmayacak bir çalışma yapılması çağrısında bulunan Türk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Parlamentoya geldiğimiz günden beri silahları çatışmayı nasıl durdurabiliriz. Bu hesapları yaparak bugün buraya geldik. Şimdi Sayın Başbakan 549 milletvekilinin tavrını dikkatle izleyeceğiz diyor. Farklı düşünceler parlamentoda yoksa demokrasinin bir anlamı kalmaz. Dünyanın hiçbir yerinde her milletvekili onların istedikleri gibi oy kullanacak diye bir şey olamaz.

Bugün halkımız AK Parti'ye iktidar şansını vermiş. Biz bunu saygıyla karşılıyoruz. Halkın tercihine herkes saygı göstermeli. Siyasi partiler arasında diyalog olması gerekirken çetelere kendini bilmezlere bizi hedef haline getirmeleri izah edilecek bir şey değildir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious