DTP: Tek sorumlu Başbakan'dır!

DTP: Tek sorumlu Başbakan'dır!.10314
  • Giriş : 01.04.2008 / 13:49:00
  • Güncelleme : 01.04.2008 / 14:37:18

DTP, kapatma davasının tek sorumlusu olarak Erdoğan'ı gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türk'ün konuşmasından satır başları;
Bu ülkeye özgürlük ve barış getirmek için verdiğimiz mücadeleyi sürdürmeye devam ediyoruz. Her an halkımızın içinde onların bizlere verdiği göreve layık olmaya çalışıyoruz. Mecliste yeni bir geleneği canlandırıyoruz. O gelenek HALKÇI gelenektir. Halkın içinde onların her türlü sorunuyla haşır neşir oluyor.

21 Mart Nevruz kutlamaları bölgenin her şehrinde festival havasında kutlandı. Çözümün yolunu gösterdi. O yol diyalogtur, uzlaşmadır, kendini başkasının yerine koymaktır, vicdandır. Artık kimse bu talepleri görmezden ve duymazdan gelemez. 21 Mart 2008 milattır. İşte bu özgürlük çağrısı bütün çevreleredir.

ÇÖZÜM MECLİS'TEDİR
Askeri çözümler artık havlu atmıştır. Çözüm bu Meclis'tedir. Bu Meclis'in itibarına saygı duymanın yolu hep birlikte tartışıp reformları yapmaktan geçer.
Nevruz'da güvenlik güçlerimizce halkımıza reva görülen davranışları kınıyorum. Van'da, Yüksekova'da Nevruz'a izin verilmedi. Halkın bayramını hangi yetkiyle kısıtlarsanız?

ONLAR VATANDAŞ DEĞİL Mİ
İnsanların üzerine otomatik silahlarla ateş açacaksın. Üstelik kameralar önünde 15 yaşındaki bir çocuğa işkence yapılacak ve siz demokrasiden bahsedeceksiniz. Hükümet bunu nasıl hasır altı edebilir. Sayın Başbakan halkı vandalizmle suçluyor. Asıl vandal vatandaşına silah sıkanlardır.

Bugün Başbakan, "Vatandaşız insansız devlet olmaz." diyor. Peki devlet vatandaşın mutluluğu için varsa, bu işkenceye maruz kalanlar vatandaş değil mi?

TÜRKİYE'DE 3 AYRI DEVLET VAR
Ülkemiz bir yol ayrımıyla karşı karşıya... Perde arkasında bir iktidar savaşı var. Türkiye'de 3 devlet var. Birincisi, AB rotasında olan sınırlıda olsa değişim isteyen kesim, ikincisi değişime karşı koyan kesim, üçüncüsüde şuanda görev başında olan gücünü çetelerden olan derin devlet anlayışı... Bu üç kesim arasında bir iktidar savaşı vardır. Bunlar demokrasiyi bu topluma fazla görüyor. Gelinen aşamada Cumhuriyet sistemi tıkanıyor. Bu sistemi ayakta tutan anayasa artık dikiş tutmaz hale geldi.

DEMOKRASİDEN FERAGAT EDİLDİ
Bu sistemi tıkayananın başında Kürt sorunu gelmektedir. Çeteler rejimini yaratan neden Kürt sorununun çözümsüzlüğüdür. Kürtler zerre kadar hak elde etmesin diye demokrasiden feragat edildi. Kürt sorunu çözülürse onların iktidarları da yıkılacak.

DEMOKRASİYE İHTİYAÇ DUYAR HALE GELDİNİZ
Bugün kapatılan AK Parti mağdur pozisyonunda. Sayın Başbakan mağduriyetten bahsetmesin. Bu noktaya gelinmesinin tek sorumlusu Başbakandır. Halk daha fazla özgürlük daha fazla zenginlik için verdi o yetkiyi. Siz gidip o güç odaklarıyla iş birliği yaptınız. Kürt sorununu en iyi ben ezerim diyerek söz verdiniz. Peki sonuç ne oldu. Ucuza pazarladığınız demokrasiye ihtiyaç duyar hale geldiniz. Şimdi oturup düşünün biz nerde yanlış yaptık.

AK Parti sızlanmak yerine, yeni bir çözümü gündeme getirmelidir. Yıllardan beri izlediğiniz tekçi zihniyetle, ne camiye ne kiliseye ne de statükoya yarandınız. Ortada kaldınız Sayın Başbakan...

TÜRK'TEN FIKRALI GÖNDERME
Fransızlar Urfa'ya girmiş. Demişler ağam "Fransızlar Urfa'ya girdi". Ağa demiş ki "Boşver oğlum" Demişler ki "Ağam kapılarımıza dayandılar" Ağa "boşver oğlum" demiş. Demişler ki ağam "Fransızlar İsot tarlasına girdi." Ağa demiş ki "Kalkın oğlum bugün namus günüdür." AK Parti iktidarı isot tarlasına girdiği için demokrasi havariliği yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious