DTP 'Tezkereye Hayır' kampanyası başlatacak

DTP 'Tezkereye Hayır' kampanyası başlatacak.15769
  • Giriş : 06.10.2008 / 16:59:00

DTP: Tezkereye hayır demek, tarihe karşı bir sorumluluk borcudur.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TSK'nın sınır ötesi operasyon izninin bir yıl daha uzatılmasını öngören tezkerenin 8 Ekim Çarşamba günü görüşülmesi beklenirken DTP de hem Meclis'te grubu bulunan siyasi partilere hem de bu partilerin Doğu ve Güneydoğu bölge milletvekillerine “tezkereye hayır” deyin çağrısı yapacak. Çağrıyı tezkere öncesinde yarın toplanacak Meclis grup toplantısında DTP Genel Başkanı Ahmet Türk yapacak. Türk özellikle bölge milletvekillerine “savaş için değil barış için çaba harcayın, tarih önünde sorumlusunuz tezkereye hayır deyin” mesajı verecek.

Aktütün Karakolu'na yapılan ve 15 askerin şehit olduğu terör örgütü PKK'nın saldırısının ardından gözler 8 Ekim Çarşamba günü yapılacak olan TSK'nın sınır ötesi operasyon izninin 1 yıl daha uzatılmasını öngören tezkereye çevrildi. Meclis'teki siyasi partilerin destek verdiği tezkere konusunda tek aykırı ses ise DTP'den geldi. Tezkereye ve sınır ötesi operasyona karşı olduğunu her fırsatta “pek çok kez denendi sonuç alınamadı” görüşüyle ortaya koyan DTP, Çarşamba günü yapılacak tezkere görüşmeleri öncesinde Meclis'te grubu bulunan siyasi partilere çağrıda bulunmaya hazırlanıyor.

-BÖLGE MİLLETVEKİLLERİNE “TARİHE KARŞI SORUMLUSUNUZ” DENİLECEK-

DTP yarın yapacağı 3. yasama yılının ilk Meclis grup toplantısında, siyasi partilere “tezkereye hayır deyin” çağrısı yapacak. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve DTP milletvekilleri yarın yapılacak grup toplantısı öncesinde bir araya gelirken, toplantıda da, hem siyasi partilere hem de siyasi partilerin Doğu ve Güneydoğu milletvekillerine çağrıda bulunulması kararlaştırıldı. Tezkere öncesinde çağrıyı ise DTP Genel Başkanı Ahmet Türk yapacak. Türk yarın yapacağı grup konuşmasında, Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin yanı sıra partilerin bölge milletvekillerine “savaş için değil barış için çaba harcayın, tarih önünde sorumlusunuz, tezkereye hayır deyin” diye seslenecek. DTP Çarşamba günü yapılacak tezkere oylamasında da TSK'nın sınır ötesi operasyon izninin 1 yıl daha uzatılmasına “hayır” diyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*