DTP TRT 6'yı kendilerine mal etti

DTP TRT 6'yı kendilerine mal etti.12588
  • Giriş : 20.03.2009 / 17:24:00

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, TRT 6'ya karşı olmadıklarını belirterek, ''Açılmışsa da halkımızın mücadelesi sonunda bu noktaya gelinmiştir' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP ve bazı sivil toplum örgütlerinin desteğiyle Şanlıurfa'da düzenlenen Nevruz etkinliği, sona erdi.

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin yakınındaki boş arazide gerçekleştirilen Nevruz etkinliğine katılmak için sabah saatlerinden itibaren alana giden vatandaşlara, güvenlik güçlerince oluşturulan noktalarda üst araması yapıldı.

Yakılan Nevruz ateşi etrafında, davul zurna eşliğinde halay çeken katılımcılar, çeşitli müzik gruplarının seslendirdiği Kürtçe şarkıları dinledi.

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk burada yaptığı konuşmada, amaçlarının, ''özgürlük ve geleceği doğru belirleme mücadelesi olduğunu'' öne sürdü.

İçinde bulunulan dönemde önemli bir sürecin yaşandığını söyleyen Ahmet Türk, ''Kürt sorunu konusunda her yöntemin denendiğini ama sorunun henüz çözülmediğini'' savundu. Türkiye'nin bu konuda ABD, İran ve Irak'la görüşmeler yaptığını ileri süren Türk, ''Ama Kürtler, bu görüşmenin içinde yok. Kürt halkı yoksa o görüşmelerden bir şey çıkmaz'' dedi.

Kapatılan DEP'in eski milletvekili Leyla Zana da Kürtçe konuşma yaptığı etkinlikte, katılımcılardan bazılarının zaman zaman terör örgütü PKK ve elebaşı lehine slogan attığı görüldü.

Etkinliğe, DTP'nin bazı milletvekilleri ve belediye başkanları ile terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*