DTP: Türk Bayrağı kendi bayrağımız

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

Batman'ın Beşiri ilçesinde Demokratik Toplum Partisi (DTP) ilçe kongresi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karabulut, ”Biz DTP olarak bir kez daha belirtiyoruz, her zaman bu bayrağa düşman olarak gösterildik. Ama biz Türk Bayrağı'nı kendi bayrağımız olarak görüyoruz” dedi.


DTP Batman İl Başkanı Ayhan Karabulut, Belediye Konferans Salonu'nda yaptığı konuşmada, Türk Bayrağı'na her zaman saygılı olduklarını belirtti. Karabulut, ”Biz DTP olarak bir kez daha belirtiyoruz, her zaman bu bayrağa düşman olarak gösterildik. Ama biz Türk Bayrağı'nı kendi bayrağımız olarak görüyoruz” dedi.

DTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Sadak da “Kürtlere siyasal, sosyal, kültürel ve sosyolojik değerleriyle birlikte yaşamalarına müsaade edilmesi gerektiğini” söyledi.

Sadak, şunları kaydetti:

“Kürtlere siyasi arenayı açın. Bazı siyasi parti liderleri diyorlar ki 'Kürt gençleri dağda silahlı gezeceklerine ovada siyaset yapsınlar.' Peki elimizde silah var mı? Ovada değil miyiz? Şehir merkezinde değil miyiz. Ankara merkezindeyiz. Ama hala siyaset kapısı bizlere açılmıyor, kapalıdır. Kürt gençlerine demokratik yolda siyaset yapma hakkı açılsın. Ülkenin birliği bu yönde bir zarar görmez.”

DTP Beşiri ilçesi 1. olağan kongresinde, 48 delege oy kullandı. Tek listeyle gidilen seçimde başkanlığa Derviş Bulut seçildi, yönetim kurulu Hasan Şakar, Önder Kırmızıtaş, Emin Aras, Selim Doğan, Sabri İsen, Seyfettin Dalmış, Şuayip Çöl ve İzzettin Kaya'dan oluştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious