DTP Van'da seçim startını verdi

DTP Van'da seçim startını verdi.12421
  • Giriş : 21.11.2008 / 20:54:00

DTP Van İl Başkan Vekili Selim Ertaş, yerel seçimlerin startını verdiklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Van İl Başkan Vekili Selim Ertaş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak yerel seçimlerin startını verdiklerini belirterek, "Halk karşıtı bir duruşa sahip olmayan, insani ve ahlaki değerlere bağlı, yolsuzluk ve yüz kızartıcı suça bulaşmayan herkes partimize müracaat edebilir" dedi.

Parti binasında İl seçim Komisyonu üyesi Fadile Bayram ve Merkezi seçim Komisyonu üyesi Ercan Sezgin ile birlikte basın toplantısı düzenleyen İl Başkan Vekili Selim Ertaş, kamu görevlilerinin 1 Aralık 2008 günü, kamu görevlisi olmayan kişilerin ise 5 Aralık 2008 gününe kadar oluşturdukları İl seçim Komisyonu'na il, ilçe ve belde belediye başkanlıkları ile il ve belediye meclis aday adaylığı için başvurabileceklerini söyledi. Aday adaylarında aradıkları kriterler bulunduğunu anlatan Ertaş, "Halk karşıtı bir duruşa sahip olmayan, insani ve ahlaki değerlere bağlı, yolsuzluk ve yüz kızartıcı suça bulaşmayan herkes partimize müracaat edebilir. Tüm ilçelerimizdeki insanlarımızın müracaatlarını Van İl Örgütü binamızdaki İl seçim Komisyonumuza yapmaları gerekmektedir" dedi.

DTP Merkezi seçim Komisyonu üyesi Ercan Sezgin ise, yapılacak seçimin genel seçimleri aşacağını söyledi. Van'daki tüm belediyelere talip olduklarını belirten Sezgin, "Biz başta Van Belediyesi olmak üzere tüm ilçe ve belde belediyelerine talibiz. Şimdi de anahtarlarını bırakıp, ceketlerini alarak gitmelerini istiyoruz. Halkımız da şimdi de 30 Mart'ta yerel kıyafetlerini giyerek şölene hazırlansın. 30 Mart bizim zafer şölenimiz olacaktır" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*