DTP ve CHP'liler arasında silahlı kavga

DTP ve CHP'liler arasında silahlı kavga.11773
  • Giriş : 05.04.2009 / 17:35:00

Erzurum'da DTP ve CHP'liler arasında silahlı kavga: 1 ölü 5 yaralı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde, DTP ve CHP'liler arasında 1 kişinin ölümü, 5 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kavganın ardından taraflar, İlçe Kaymakamı Naci Aktaş ve diğer yetkililerin girişimleriyle barıştırıldı.

Karaçoban ilçesinde DTP'den Belediye Başkan adayı olan Sıddık Uğun'un bulunduğu grup ile CHP'den İl Genel Meclisi üyesi adayı olan Emin Çağlar'ın bulunduğu grup arasında, 30 Mart tarihinde Hacılar Mahallesi'nde çıkan 1 kişinin ölümü, 5 kişinin de yaralandığı kavganın ardından İlçe Kaymakamı Naci Aktaş ve diğer yetkililer tarafları barıştırmak için girişimlerde bulundu.

Girişimlerin olumlu sonuç vermesi üzerine taraflar, Güzel Baba Camisinde bir araya geldi. Burada yapılan duanın ardından, Kur'an-ı Kerim'in altında geçen taraflar daha sonra birbirlerine sarılarak barıştı.

Kaymakamlık Sosyal Tesisleri'nde verilen barış yemeğine ise İlçe Kaymakamı Naci Aktaş, İlçe Emniyet Amiri Serdar Kan, İlçe Garnizon Komutan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş Engin Arpa ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Aktaş, burada yaptığı konuşmada, 29 Mart yerel seçimlerinin ardından istenmeyen bir tartışmanın yaşandığını belirterek, kavganın sürdürülmemesi için gerekli girişimde bulunduklarını ve olumlu sonuç aldıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

Karaçoban ilçesinde, 30 Martta, DTP'den Belediye Başkan adayı olan Sıddık Uğun'un bulunduğu grup ile CHP'den İl Genel Meclisi üyesi adayı olan Emin Çağlar'ın bulunduğu grup arasında Hacılar Mahallesi'nde çıkan silahlı kavgada Emin Çağlar ölmüş, 5 kişi yaralanmıştı. Daha sonra olayla ilgili olarak Uğun'un da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*