DTP vekilin kardeşine PKK tutuklaması

DTP vekilin kardeşine PKK tutuklaması.12201
  • Giriş : 27.05.2009 / 10:42:00

PKK operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında DTP'li Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin kardeşinin de bulunduğu 8 kişiden 7'si tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde geçen ay düzenlenen izinsiz gösteriyle ilgili önceki gün jandarma tarafından düzenlenen PKK operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında DTP'li Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin kardeşinin de bulunduğu 8 kişiden 7'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 4 Nisan tarihinde PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum gününde Türkiye'nin değişik yerlerinden gelerek, kutlama bahanesiyle çıkan olaylarda PKK sempatizanı oldukları belirlenen 8 kişi gözaltına alındı. Geçen ay Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine bağlı Ömerli Köyü Karataş mevkiinde PKK sempatizanları yasa dışı slogan atıp güvenlik güçleri ile çatışmıştı. Burada terör örgütü ve Öcalan lehine slogan atarak poster ve sözde PKK bayrağı açan grup güvenlik güçlerine taş ve molotoflu saldırıda bulundu. Çıkan olaylarda göstericilerden Mahsun Karaoğlan ve Mustafa Dağ hayatını kaybetmiş, 29'u asker ve polis olmak üzere 45 kişi ise yaralanmıştı. Yaşananların ardından güvenlik güçleri, düzenlenen etkinlikte terör örgütü ve Abdullah Öcalan lehine slogan atıp, poster ve sözde örgüt bayrağını açan göstericileri kamera kayıtlarından tek tek belirledi.

Önceki gün, sabah saatlerinde Şanlıurfa'nın yanı sıra Suruç, Ceylanpınar, Viranşehir ve Siverek ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin kardeşi A.B. ile birlikte H.M., E.Y., H.B.S., H.D., A.E., V.İ. ve B.B. gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar 'Suç ve suçluyu övme, terör örgütü propagandası yapma, 2911 sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanununa muhalefet, kamu malına zarar verme, güvenlik güçlerine direnme' suçlarından savcılıktan ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye çıkarıldı. Mahkemeye çıkan zanlılardan A.E. serbest kalırken diğer 7 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*