DTP yalanı: İnsan Hakları

DTP yalanı: İnsan Hakları.15769
  • Giriş : 09.10.2008 / 09:05:00
  • Güncelleme : 09.10.2008 / 09:05:26

DTP'ye göre terör İnsan Hakları suçu değil mi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TARİH: 3 Ekim 2008

Zaman : Şafak vakti

Yer : Şemdinli

Kanla beslenen kansızların oluşturduğu terör değirmeni kan öğütmeye devam etti. Yürekleri ve beyinleri kendilerine ait olmayan aşağılık satılmış PKK'lı katiller, Aktütün Karakolu'na sinsice saldırıp 17 Mehmedin al kanını “Al Bayrak'lı vatan toprağına” akıttılar.

Tabi arkalarında, Mehmetçiğin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren onlarca teröristin cesedini bırakıp kaçarak. Zaten bu yüreksizlerin yaptığı en iyi şey vurup kaçmak... Hem de arkalarına bile bakmadan...

Onlar kaçarken teröristlerin siyasal uzantısını temsil eden DTP milletvekilleri ise PKK'nın yayın organı Roj TV'ye çıkıp halkı kışkırtarak taşeronluk görevini yerine getiriyorlar. Sonra da Meclis kürsüsüne çıkıp “İnsan hakları, özgürlük, demokrasi...” gibi kavramlardan söz ederek göz boyamaya çalışıyorlar. PKK'nın siyasi taşeronu DTP'li milletvekillerine sormak istiyorum:

Vatan toprağını namusu bilip onu korumak için görev yapan Mehmetçiklerin insan hakkı ne olacak?

Kendi toprakları üzerinde özgürce yaşama hakkı isteyen Türk ve Kürt vatandaşların özgürlük hakları ne olacak?

Sorun derinleşiyor

ŞUNU artık hepimiz biliyoruz ki; DTP, bırakın PKK ile arasına mesafe koymayı, aksine her konuşmasında bebek katili Öcalan'dan “Halk Önderi” diye söz ediyor.

Bununla da yetinmeyip, Kürt meselesindeki demokratik açılımların PKK'nın silahlı mücadelesi sayesinde kazanıldığını söylüyor.
Ve hatta aymazlığı biraz daha ileri götürüp, Öcalan'ın İmralı'da geliştirdiği “demokratik özerklik” ve “Türkiye ulusu” gibi söylemleri dillendirmekten sakınmıyor.

PKK dağda, “Devlet operasyonları durdursun, biz de silah bırakalım, ateşkes yapalım” diyerek açıklama yapıyor.

DTP ise dün Meclis'te Türkiye Kuzey Irak'a girmeseydi diyerek “Tezkere o gün olmasaydı bu ağıtlar yakılmayacak, ocaklara ateş düşmeyecekti” imasında bulundu.

Bu nasıl bir mantıktır ki terörü haklı görebiliyor. Oysa terörün hiçbir şekli ve metodu asla haklı görülemez. Çünkü terör, silahlı bir propaganda yöntemi ve insanlık suçudur. PKK “Devlet operasyonları durdursun, biz de silah bırakalım, ateşkes yapalım” diyor. Böyle bir şart olmaz ve kabul de görmez.
Biraz gerçekçi olmak lazım. Hiçbir devlet kendi silahlı kuvvetlerini, terörle mücadeleden geri durduramaz. Sorunların demokratik anlamda çözümü için öncelikle dağdakilerin silah bırakması ve reformların önünü açması gerekir.
Aksine sorunun çözümünün sadece kendisinde olduğuna inanıp sürekli “barış” ve “demokrasi”den söz eden PKK'lı teröristler ve onların siyasi taşeronlarına hiç kimse inanmaz.

Peki şimdi ne olacak?

PKK silahlı mücadeleden vazgeçmez, DTP de PKK'nın “kardeş partisi” gibi görüntü vermekten kaçınmaz ise bu demektir ki; PKK “Kürt sorununun çözümsüzlüğü “nü daha da derinleştirecek .

Tek doğru var!

DTP'liler Perşembe günü operasyon bölgelerine doğru Diyarbakır'dan adına “Barış yürüyüşü” dedikleri bir yürüyüş başlatıyorlar ve diyorlar ki; “Operasyonları durduralım ve acilen çatışmazlılık durumunun oluşabilmesi için girişimlerini hızlandıralım, hükümet elini taşına koymalıdır.”

Peki bu ne demek oluyor? Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti “Bölücü PKK” ile masaya otursun mu diyorsunuz?

Kuzum siz aklınızı peynir ekmekle falan mı yediniz? Yoksa rüya aleminde yaşamak hoşunuza mı gidiyor?

Bakın terör örgütünün siyasi taşeronları şunu aklınıza bir kez daha sokun.
Türkiye hepimizin ülkesidir.

Amaaa....

Çok kültürlülüğü ile zengin Anadolu, bölünmeye uygun bir toprak değildir.
Birçok yazımda tekrar ediyorum, bir kez daha söyleyeyim!...

Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i, Laz'ı, Rum'u, Yahudi'si, Ermeni'si, Asuri'si, Süryani'si, hep birlikte, bu topraklarda barış ve kardeşlik içinde yaşamayı çoktan hak etmişlerdir.

İşte onun için günümüz; etnik milliyetçilik yerine, demokratik milliyetçiliğe ve yurtseverliğe gerçek anlamda sahip çıkma günüdür.

Emin olun toplum olarak Türkiye'nin ve Türkiye'de yaşayan insanların tek doğrusu budur.

TERCÜMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*