DTP yaptığı yorumlarla sürekli gerilimi tırmandırıyor

DTP yaptığı yorumlarla sürekli gerilimi tırmandırıyor.11861
  • Giriş : 12.11.2007 / 13:29:00

"Barış ve Kardeşlik" mitingi, terör örgütü PKK ve terörist Abdullah Öcalan'a destek gösterisine dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mardin Nusaybin'de dün DTP'nin düzenlediği ve yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı "Barış ve Kardeşlik" mitingi, terör örgütü PKK ve terörist Abdullah Öcalan'a destek gösterisine dönüştü.

DTP eşbaşkanı Emine Ayna 8 askerin kendileri tarafından alınmasa devlet tarafından öldürüleceğini öne sürdü.

Miting sırasında sık sık Kürtçe "Yaşasın Apo", "Nusaybin Ovası, Apocular Yuvası" sloganları atılırken, eski DEP milletvekili Selim Sadak sözlerine "Başta Öcalan olmak üzere tüm cezaevlerindekileri selamlıyorum" diye başladı.

DTP milletvekili İbrahim Binici de Kürtçe yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan'ın "75 Kürt kökenli milletvekilimiz var" sözlerine atıfta bulundu. Binici "O 75 Kürt milletvekili ihanet içerisindedir. Boğulmaya gelince, biz kartalız, kimse bizi boğamaz" diye konuştu.

DTP eş başkanı Mardin Milettvekili Emine Ayna ise çirkin bir iddiada bulundu. Ayna PPK tarafından kaçırılan 8 askerin kendileri tarafından kurtarılmasa, devlet tarafından öldürüleceğini öne sürdü. Ayna "Biz zaten alacaktık. Öldürüp bir kenara atacaklardı. 'Öldürdüler' diyeceklerdi. Biz o yüzden kendimizi ortaya attık" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious