DTP'den 'Apo sloganlı' halay

DTP'den 'Apo sloganlı' halay.9543
  • Giriş : 05.03.2008 / 18:41:00

DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, partisi tarafından düzenlenen etkinlikte Apo sloganları arasında halay çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de bulunan Demokratik Toplum Partisi (DTP) Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, partisinin kadın kolları tarafından düzenlenen etkinlikte, ‘Öcalan’ sloganları altında kadınlarla birlikte halay çekti.

Kadın kollarına ait binada başlayan etkinlik, daha sonra sokağa taştı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yaklaşık 100 kişinin, Kürtçe ve Türkçe slogan attığı Dünya Kadınlar Günü kutlaması bir süre sonra bölücü örgüt lehine gösteriye dönüştü.

Etkinlikte konuşan DTP'li Ata, Türkiye'de çatışma ortamı olduğunu öne sürdü. Ata, bunun siyasi çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi ve kadın hakları konusunda politik çözüm istedi. Ata, konuşmanın ardından kadınlarla birlikte halay çekti.

Kürtçe müzik eşliğinde çekilen halay sırasında sık sık bölücü başı Abdullah Öcalan lehinde sloganlar atıldı. Etkinliğin ardından Milletvekili Ata, partili kadınlarla vedalaştıktan sonra bölgeden ayrıldı. Bu sırada bazı çocuklar, milletvekilinin bulunduğu otomobilin arkasından bir süre koştu. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı etkinlik ardından grup dağılırken, taşkınlık yaptığı ileri sürülen 1 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious