DTP'den Büyükanıt'a şok suçlama

DTP'den Büyükanıt'a şok suçlama.14143
  • Giriş : 03.10.2007 / 16:36:00

DTP'li Sarıkaya, DTP Genel Merkezi'ne yapılan saldırı ile ilgili olarak Org. Büyükanıt'ı suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Eşbaşkan Yardımcısı Mustafa Sarıkaya, parti merkezine yapılan silahlı saldırının son dönemlerde bölgede yaşanan yargısız infazlarla bağlantılı olduğunu söyledi.

Sarıkaya, saldırganların Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt"ın açıklamalarından cesaret aldığını söyledi.

Saldırıya ilişkin açıklamada bulunan Sarıkaya, parti görevlilerinden kimsenin saldırganları görmediğini ancak açılan ateşi ve “Vatan hainleri” şeklinde sesleri duyduklarını söyledi. Saldırırın sön dönemlerde Genelkurmay, hükümet, muhalefet ve medyada DTP"ye yönelik açıklamalardan cesaret alan kişilerce yapıldığını düşündüklerini belirten Sarıkaya, “Saldırıyı bizim arkadaşlardan gören kimse yok, sadece sesini duyduk. Komş binadakiler anlattılar bize. Silah sesi ve "vatan hainleri" diye bağırdıklarını duyduk” dedi.

"TÜRKİYE BUNDAN KAZANÇLI ÇIKMAZ"

DTP"nin çeşitli kesimlerce hedef olarak gösterilmesi sonucu saldırının meydana geldiğini ifade eden Sarıkaya, şöyle konuştu:

“Açıkçası son dönemlerde Başbakan"dan Genelkurmay Başkanı"na, muhalefet partilerinden Cumhurbaşkanı"na ve medyaya kadar herkes bizi hedef gösteriyor. Bir parti toplumda bu kadar milliyetçi ve şiddet etrafında hedef gösterilirse, birileri de gelir silahlı saldırı düzenler. Biz son dönemlerde devlet yetkililerinin yaptığı açıklamaların bu saldırganları cesaretlendirdiğini düşünüyoruz. Birileri durumdan vazife çıkardı. Bu ciddi ve tehlikeli bir şeye işaret ediyor. Türkiye toplumsal gerilimler ve bunun etrafından yaşanan tartışmalardan çok çekti. Son dönem yaşanan çatışmalar ve yargısız infazlarla bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Bundan Türkiye kazançlı çıkamaz. Geçmişten dersler çıkartılmasını istiyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious