DTP'den 'çıplak ayak'lı protesto

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Demokratik Toplum Partisi Kars İl Başkanlığı ile Kafkas Üniversitesi Öğrenci Derneği 'Anne ve babaların evlat acısını hissedebilmek için' soğuk zemin üzerinde çıplak ayakla basın açıklaması yaptılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Kars İl Başkanı Mahmut Alınak, partililer ve KAÜ-ÖDER üyeleri, Atatürk Caddesi ile Karabağ Caddesi kavşağında basın açıklaması yaptı. Açıklama öncesinde "Tüm anne ve babaların acısını hissetmek için açıklamamızı yalın ayakla yapacağız" diyen Mahmut Alınak çoraplarını çıkardı. Ardından tüm partililer ayakkabı ve çoraplarını çıkararak alkışlar eşliğinde slogan attılar.

Ardından basın açıklamasını okuyan Alınak, "Bizler artık kan ve tabut görmek istemiyoruz, çocuklarımız ölmesin, annelerimiz ağlamasın." ifadelerini kullandı. Daha sonra çoraplarını giyen partililer Atatürk, Faikbey ve Kazımpaşa caddelerinde alkışlarla yürüdü.

Yürüyüş esnasında slogan atılmaması ve pankartların açılmaması için ikazlarda bulunan polis ile DTP'liler arasında kısa süreli tartışma çıktı. Tartışmanın ardından grup pankart açmadan slogansız bir şekilde parti binasına gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious