DTP'den Erdoğan'a afişli cevap (Galeri)

DTP'den Erdoğan'a afişli cevap (Galeri).18788
  • Giriş : 19.11.2008 / 02:00:00
  • Güncelleme : 19.11.2008 / 02:22:14

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'da mitinge hazırlanıyor. DTP ise başattığı 'kale' vurgulu afişli propagandasını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanmaya kilitlendi. Bunun için milletvekillerini mitingin tarihi ve uygun koşullarını hazırlamaları için seferber eden Başbakan, bu yıl içinde 4 kez gittiği Diyarbakır'da yakında 5. defa miting düzenleyecek.

Erdoğan, art arda yaptığı 4 ziyaret sonrası, bu kez de Diyarbakır'da mitinge hazırlanıyor. DTP ise başattığı 'kale' vurgulu afişli propagandasını sürdürüyor.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başaklığı'nı kazanmaya kilitlenen AKP yönetimi, bu kentte Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katılacağı büyük bir miting hazırlığı içine girdi. Alınan bilgilere göre, geniş katılımlı bir miting için çalışmaları başlatan bölge milletvekilleri, uygun koşulların belirlenmesi halinde miting tarihini netleştirecek. Bu mitingle birlikte, Erdoğan da 2008 içinde 5. kez Diyarbakır'a gitmiş olacak. 2009 Martı'nda yapılacak yerel seçimlerde Diyarbakır'ı DTP'den alma hedefini koyan Başbakan'ın, mitingte önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

GAP'ı açıkladı

Daha önce GAP Eylem Planı'nı da Diyarbakır'da açıklayan Erdoğan, önceki ziyaretlerinde Dicle Üniversitesi'nin akademik yılı açılışını yapmış ve toplu temel atma ve açılış törenlerine katılmıştı.

Olaylara sahne oldu

Erdoğan'ın son Diyarbakır gezisi, "Öcalan'a fiziki şiddet uygulandığı" iddialarının yol açtığı olaylara sahne olmuştu. Kent genelinde eylemler yapılmış, kepenk kapatma eylemi gerçekleştirilmişti. Başbakan Erdoğan olaylar nedeniyle DTP'ye sert çıkmıştı.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*