DTP'den Erdoğan'ın sözlerine tepki!

DTP'den Erdoğan'ın sözlerine tepki!.12919
  • Giriş : 12.06.2009 / 17:00:00
  • Güncelleme : 12.06.2009 / 17:08:22

DTP Muş Milletvekili Sakık, Erdoğan’ın, “DTP PKK'yı terör örgütü ilan etmeden görüşmem” sözlerine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sırrı Sakık, “Sayın Başbakan bu sorumluluklarını yerine getirmelidir. Sorundan kaçarak sorum çözülmüyor. Ölen her insandan biz de çok acı duyuyoruz. Bu insanların büyük çoğunluğu yoksul Anadolu çocuklarıdır” şeklinde değerlendirdi.

Sakık, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “Başbakan DTP'lilerle görüşme kapısını kapatmadığını söyledi; ama 'PKK'yı terör örgütü ilan etmeden görüşmem' dedi? “ sorusu üzerine Sakık, “Tabi ki ilk günden beri DTP'nin misyonu bu. Biz barış için buradayız. Bütün kesimlerle görüşmek istiyoruz. Sadece Başbakan'la değil, diğer siyasi parti liderleriyle ve kurumlarla da görüşmek istiyoruz” dedi.
Sakık, Türkiye'nin temel meselelerinin ortaklaşarak çözüleceğini hep söylediklerini, Sayın Başbakan'ın da bu sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

-"ÖLEN HER İNSAN İÇİN ACI DUYUYORUZ"-

Sorundan kaçarak sorunun çözülmediğini savunan Sakık şöyle dedi:

“Ölen her insandan biz de çok acı duyuyoruz. Bu insanların büyük çoğunluğu yoksul Anadolu çocuklarıdır. Biz bu ölümlerin durması için Başbakan'la görüşmek istiyoruz. Ama Başbakan'ın zaman zaman 'gel git' dönemleri oluyor. Çıkıp birilerinden bir tehdit ya da eleştiri almışsa, günah keçisi DTP'dir, DTP'yi hedef tahtasına oturtuyor. Bu da doğru değil. Diyalogdan başka şansımız yok. Bu konuda keyfi davranmak gibi bir lüksümüz yok. Bu kan ve şiddeti durdurmalıyız. 20 yıldır buradayız. Türkiye'de 61 siyasi parti var. 60'i aynı sesle bunları söylüyor. Biz de söylersek çok farklı birşey olmaz. Ama sorunu çözeceksek geçmişin argümanlarından biran önce kurtulmalıyız.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*