DTP'den hacı adaylarına 'Kürtçe' uğurlama

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Hakkari'den kutsal topraklara Diyanet organizasyonuyla gidecek 171 hacı adayı törenle yolcu edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP'li Belediye Başkanı Metin Tekçe, hacıların dünyadaki bütün Müslümanların selahiyeti ve özellikle mazlum Müslümanlar için dua etmesi gerektiğini kaydederek hacı adaylarına Kürtçe hayırlı yolculuklar diledi.

Hakkari Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan, hacı adaylarına "Kendiniz için dua ettiğiniz kadar devletimize ve milletimize, ülkemizin uluslararası arenada hak ettiği yere gelmesi için dua edin." dedi.

Hakkari'den kutsal topraklara Diyanet organizasyonuyla gidecek 171 hacı adayı törenle yolcu edildi. 3 kafile halinde gidecek hacı adaylarının 98'i Diyanetin kontrolündeki özel şirketlerle gönderildi.

Şehir stadyumunda yapılan törene hacı adayları ve vatandaşlar akın etti. Sahayı dolduran hacı adayları ve uğurlamaya gelenler sevinç göz yaşları içerisinde yakınlarını kutsal topraklara uğurladı.

Kur-an'ı Kerim, ilahiler ve dualar okunarak gönderilen hacı adayları için düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan, birlik ve beraberliğin önemli olduğunu belirterek, "Dualarınıza kendinizi, ailenizi kattığınız kadar devletinizi, milletinizi hatta bütün insanlığı da dahil ediniz. Miletimizin, devletimizin birlik beraberlik içerisinde uluslar arası arenada hak ettiği yeri alması için eğitimde sağlıkta, kültürde daha ileri seviyeler için lütfen Allah'tan çalışmalarımızın başarısı için dua edin." diye konuştu.

Müftü Mehmet Ali Öztürkçü, hacıların orada ülkemizin birlik beraberlik ve huzuru için dua etmesini istedi.

Müftü Öztürkçü dua etti bazı hacı adayları göz yaşları tutamadı. Hacı adayları adına Ekrem Demir vatandaşlardan helallik diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious