DTP'den ilginç çıkış: Biz kimsenin sözcüsü değiliz!

DTP'den ilginç çıkış: Biz kimsenin sözcüsü değiliz!.9715
  • Giriş : 12.10.2007 / 21:00:00

DTP Genel Başkanvekili Nurettin Demirtaş, "Biz kimsenin sözcüsü değiliz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demirtaş, DTP Diyarbakır milletvekilleri Gültan Kışanak ve Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, alt kademe belediye başkanları ve bir grup DTP'li ile öldürülen eski HEP Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın'ın mezarını ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Demirtaş, "Bugünlerde ırkçı saldırılar ne kadar yoğun artmışsa bizler de buna karşı kardeşlik duygularımızı daha fazla pekiştirerek, barış sesimizi daha fazla yükselterek cevap vermeliyiz. Biz diyoruz ki, PKK, PKK'dır, DTP de DTP'dir. Biz kimsenin sözcüsü değiliz. Öyle olmak istesek bile PKK birilerini sözcü olarak kabul etmeyecektir, bunu bilmiyorlar mı? Biliyorlar ama DTP'ye saldırıların adı ne yazık ki bugünlerde terörle mücadele olmuştur" dedi.

Başbakana da seslenmek istediğini belirten Demirtaş, "Böyle bir mübarek günde unutmayın ki halk size, daha fazla gözyaşına sebep olasınız diye oy vermedi. Halk size başta Kürt sorunu olmak üzere Türkiye'de demokrasinin önünü açasınız diye oy verdi. Biz her vesileyle diyalogdan yana olduğumuzu vurguluyoruz. Ama ne yazık ki Mecliste DTP'den başka barıştan, kardeşlikten bahseden parti kalmamıştır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious