DTP'li 200 kişi ortalığı birbirine kattı

DTP'li 200 kişi ortalığı birbirine kattı.11728
  • Giriş : 30.03.2009 / 03:52:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 03:13:17

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde DTP'li 200 kişilik grup, sandık başlarında çıkardıkları kavganın ardından okula saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saldırı sonrasında DTP'liler okulun bahçesinde bulunan ve polislere ait olan 2 sivil otomobilin camlarını kırdı. Araçlarda maddi hasar meydana gelirken 1 polis de başından yaralandı.

Şanlıurfa'daki seçim kavgaları, köylerden sonra ilçe merkezlerine de sıçradı. Alınan bilgiye göre, Birecik ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda oy kullanmak için arkadaşlarıyla birlikte gelen Yusuf Yeşiltepe, kimlik kontrolünden sonra polis tarafından arandı. Yeşiltepe, gözaltına alınmak istendiği sırada arkadaşları engel olmak istedi. Ardından yaklaşık 200 kişilik DTP'li olduğu iddia edilen kalabalık bir grup okula gelerek Yusuf Yeşiltepe'nin gözaltına alınmasını protesto etmek için taşla saldırmaya başladı.

Okulun bahçesinde bulunan ve sivil polislere ait olan 2 otomobilin camları kırılırken çıkan olaylarda 1 polis başından hafif şekilde yaralandı. Polis, toplanan grubu dağıtmak için havaya ateş ederken, jandarmadan takviye birlik istendi. Daha sonra olay yerine gelen Kaymakam Ozan Balcı, grubun dağılması için anons yaptırdı. Arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen grubun dağılmaması üzerine aynı yere DTP Birecik Belediye Başkan adayı Bahattin Kayran çağrıldı. Kaytan'ın yaptığı çağrı üzerine grup dağılırken, gözaltına alınan Yusuf Yeşiltepe ise sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Bu arada Ceylanpınar ilçesindeki Alparslan İlköğretim Okulu'nda da oy verme işlemi sırasında toplanan iki partinin belediye başkan adaylarının taraftarları arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Okul bahçesinin dışında da devam eden tartışmanın kavgaya dönüşmesini önlemeye çalışan polis ekipleri, tarafları dağıtmak için havaya ateş ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*