DTP'li Ahmet Türk suçluyu işaret etti

DTP'li Ahmet Türk suçluyu işaret etti.11758
  • Giriş : 27.10.2008 / 15:34:00

Sokakların tansiyonu yüksek. Olayların sorumlusu kim? DTP'li Ahmet Türk'ten ilginç bir değerlendirme.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP ile AK Parti arasındaki Güneydoğu hakimiyeti savaşı kızışıyor. DTP lideri Ahmet Türk gerginliğin yaratıcısı olarak Başbakan Erdoğan'ın 'Diyarbakır'ı istiyorum, Tunceli'yi istiyorum' sözlerini gösterdi.

TEPKİLER DOĞAL

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, ''halkın demokratik tepkilerini göstermelerini doğal karşıladıklarını'' bildirdi.

Atatürk Havalimanından Brüksel'e giden Ahmet Türk, basın mensuplarının, ''DTP'nin miting yaptığı her yerde olaylar çıkıyor, bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna karşılık, ''Halkın demokratik tepkilerini göstermesini biz doğal olarak karşılıyoruz ama hiçbir zaman çevreye halka zarar verecek boyutta olmasını istemeyiz. Bu konuda her mitingde uyarılarımızı yapıyoruz'' dedi.

Türk, bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın DTP ile ilgili sözlerine hatırlatması üzerine, şunları kaydetti:

GERGİNLİĞİN YARATICISI O

''Biz Türkiye partisiyiz. Bu halkın taleplerini, toplumsal realiteyi görerek siyaset yapan demokratik bir partiyiz. Bizim bu konuda düşüncelerimiz açık ama sayın Başbakan maalesef meseleyi tırmandırarak. Yine bölgede belediyeler üzerinde hesap yaparak bir gerginleşmenin adeta mesajını vermeye başladı. Biz, tam tersi, halkın iradesine saygılı olmaktayız. Siz de görüyorsunuz ki, Başbakan 'Diyarbakır'ı istiyorum, Tunceli'yi istiyorum' diyerek halkın iradesine ipotek koymaya çalışıyor. Yani siyaseten gerginliğin yaratıcısı o. Çok ucuz politika yaparak halkın tepkisiyle karşılaştığı zaman DTP'yi suçlayarak olaylardan sıyrılmayı esas alan bir mantığa sahip.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*