DTP'li Ahmet Türk 'Tarihi fotoğraf'ı nasıl yorumladı?

DTP'li Ahmet Türk 'Tarihi fotoğraf'ı nasıl yorumladı?.10782
  • Giriş : 04.08.2007 / 18:05:00

DTP Mardin Milletvekili Türk, Genel Kurul Salonunda, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile tokalaşmasını yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DTP Mardin Milletvekili Ahmet Türk, Genel Kurul Salonunda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile tokalaşmasıyla ilgili olarak "Fikirlerimiz farklı olabilir ama aynı çatının altında çalışacağız. Medeni insanlarız, ilişkilerimiz olacak" dedi.

Muhalefet kulisinde gazetecilerle sohbet eden Türk, partisinin grup başkan vekilinin kimin olacağı konusunda verilmiş bir karar bulunmadığını söyledi.

DTP’li milletvekillerinden 8’inin bayan olduğunu hatırlatan Türk, "Bayanlardan grup başkanvekilliği için bir talep olursa, bunu yerine getiririz. Ama daha tecrübeli arkadaşlarımız var. Bu konuda bir toplantı yapmadık" diye konuştu.

Daha önce Mecliste MHP’li milletvekilleriyle tatsızlık yaşanacağı yönündeki yorumların hatırlatılması üzerine Ahmet Türk, bu tür iddiaların basın tarafından yaratıldığını ileri sürdü.

DTP Mardin Milletvekili Türk, kafalarından geçmeyen şeylerin yazılıp çizildiğini ifade ederek, gazetecilerin kendilerine gösterdikleri ilgiden de rahatsız olduklarını söyledi. Türk, "DTP’liler de 550 milletvekilinden biri. Bundan sonra Meclise girip çıkacağız. Bizim çalışmalarımız da doğal karşılanmalı" dedi.

Genel Kurul Salonunda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini sıkmasının sorulması üzerine de Türk, "Biz milletvekiliyiz. Fikirlerimiz farklı olabilir ama aynı çatının altında çalışacağız. Bizler medeni insanlarız, ilişkilerimiz olacak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious