DTP'li Ayna hakkında suç duyurusu

DTP'li Ayna hakkında suç duyurusu.10357
  • Giriş : 25.07.2008 / 17:53:00

Şırnak Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyeleri, DTP'li Emine Ayna hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şırnak Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Güngör ile bir grup üye, adliye binasına gelerek Ayna'nın bir süre önce Ankara'da düzenlenen DTP olağan kongresinde yaptığı konuşmada, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini” öne sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Dernek üyeleri daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan dernek üyesi ve geçici köy korucusu Abdulmuttalip Hanedan, Şırnak'taki 6 bin 570 korucu adına basın açıklamasını okuduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Ayna'nın yaptığı konuşmasında koruculuk sisteminin bir ihanet eseri olduğu anlamı çıktı. Vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı örgütlenmiş bir örgüte karşı yapılan mücadelede koruculuk sisteminin ihanet gibi son derece ağır bir ithamla nitelendirmek terör örgütünün legal, devlet bünyesinde kurulan koruculuk sisteminin ise illegal olduğunu savunmakla eş anlamlıdır. Terör örgütüne karşı mücadele eden biz korucular kime karşı ihanet etmekte olduğumuzu anlamış değiliz. Konuşmanın içeriğinden anlaşıldığı gibi bölgede biz korucuları Kürtler arasında ihanetçi ilan etmek suretiyle bölge halkını bizlere karşı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve aşağılamaktır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*