DTP'li başkan: "AKP'lilere selam vermek onursuzluktur"

DTP'li başkan:
  • Giriş : 17.12.2007 / 23:50:00
  • Güncelleme : 17.12.2007 / 23:54:01

DTP’li Belediye Başkanı Aydın Budak, TSK'nın Kuzey Irak’taki operasyonunu eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AKP’yi eleştiren Budak, halkın bu parti mensuplarına selam bile vermemesini ve bayramlarını kutlamamasını isteyerek, “Çocuklarınızın üstüne bomba yağdıranlara selam vermek onursuzluktur'' dedi.

Cizre’nin görevden alınan Belediye Başkanı Aydın Budak, Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte halka hitaben konuştu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarına yönelik düzenlediği hava operasyonuna tepki gösteren Budak, herkesi operasyona karşı seslerini yükseltmeye çağırdı. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın operasyonun ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a teşekkür etmesini de eleştiren Budak, kendilerinin teşekkür etmeyeceklerini beliterek, halklar arasında toplumsal barışı dinamitleyen operasyonlara karşı olacaklarını söyledi.

Cizreli'lerden, AKP temsilcisi olan kişilere selam dahi vermemelerini isteyen Budak, “Bayramlarını dahi kutlamayalım. Çocuklarınızın üstüne bomba yağdıranlara selam vermek onursuzluktur'' diye konuştu. Herkesi operasyonlara karşı seslerini yükseltmeye çağıran Budak, “Genelkurmay, AKP’li Kürt milletvekili sayısı kadar bombardıman uçağını aslını inkar eden vekillere hediye etti. Halkın karşısında olan ve kendi kimliklerini inkar edenler hiç bir zaman temsilcimiz olamayacak. Başbakanları da bu anlayışı sürdürdüğü müddetçe başbakan olarak görmeyeceğiz'' dedi. Budak şöyle devam etti:

“Seçimden önce kurt ama koyun kılıfı giyen AKP, yaptığı operasyonlarla gerçek yüzünü göstermiştir. Bir hafta kadar önce bayatlamış ve çözüm olması da mümkün olmayan pişmanlık yasası ile silahsızlandırmadan bahseden AKP’nin samimiyetsizliği bir kez daha tescillenmiştir. AKP’nin bölgemizde MHP’den hiçbir farkı kalmamış, hatta Kürtler için daha tehlikeli bir partidir. Barışçıl Kürt demokratlar, sistemin tüm özelliklerini kendi içerisinde barındıran AKP’ye karşı sağlam bir politika yürütmeli ve gerçek yüzünü teşhir etmeye dönük politika izlemelidirler.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious