DTP'li Başkan hükümeti Diyanet'e şikayet etti

DTP'li Başkan hükümeti Diyanet'e şikayet etti.17079
  • Giriş : 14.06.2008 / 16:01:00

Güneydoğu illerinde sürdüğü gezi kapsamında bu sabah mardin’den batman’a gelmek üzere yola çıkan Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu tarihi antik kent Hasankeyf’i ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Güneydoğu illerinde sürdüğü gezi kapsamında bu sabah mardin’den batman’a gelmek üzere yola çıkan Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakçıoğlu tarihi antik kent Hasankeyf’i ziyaret etti. Prof. Dr. Ali Bardakçıoğlu Hasankeyf Kaymakamı Osman Varol’dan tarihi kent hakkında bilgi aldıktan sonra Batman’a geldi. Batman valisi Dr. Recep Kızılcık’ı makamında ziyaret eden Bardakçıoğlu vali Kızılcık’a gezi hakkında bilgi verdi. Bardakçıoğlu tüm illeri dolaştıklarını ve ülke genelinde din adamlarıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Diyanet İşleri başkanı Bardakçıoğlu Batman’da din görevlilerini dinleyeceklerini sorunları yerinde tespit etmeye çalışacaklarını belirtti. Beraberinde İstanbul İl müftüsü, din işleri daire başkanı, Diyarbakır İl müftüsü, Mardin Müftüsü ile birlikte valiyi ziyaret eden Bardakçıoğlun’a burada kendisine Hasankeyf tabağı hediye edildi. Bardakçıoğlu ise vali Dr. Recep Kızılcık’a Din kitapları ile Atatürk’ün din hakkındaki görüşlerini anlatan kitap hediye etti.

DTP’Lİ BAŞKAN HÜKÜMETİ BARDAKÇIOĞLUNA ŞİKAYET ETTİ.

Batman valiliğini ziyaret ettikten sonra DTP’li Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan’ı makamında ziyaret eden Bardakçıoğlu burada ilginç bir şikayet ile karşılaştı. Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Diyanet işleri başkanı Prof. Dr. Ali Bardakçıoğlu’na sel döneminde hükümet tarafından vaad edilen sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı hükümeti şikayet etti.

Belediye başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette başkan Kalkan verilen sözlerin yerine getirilmediğinden yakınarak hükümeti Bardakçıoğluna şikayet etti. Bardakçıoğlu yapılan şikayet üzerine “Biz hükümetin bir parçası değiliz, afetlerde zararın karşılanması her hükümetin görevidir” şeklinde cevap verdi. Belediye başkanı Hüseyin Kalkan diyanet işleri başkanı Bardakçıoğluna hediye ettiği el motifi kilim ile ilgili olarak “yolda kaldığınızda namaz kılarsınız” şeklinde espride bulundu.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious