DTP'li başkan törenlere katılmadı

DTP'li başkan törenlere katılmadı.14978
  • Giriş : 23.04.2009 / 14:20:00

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 23 Nisan Milli Egemenlik Çocuk Bayramı törenle kutlandı. Törenlere katılmayan DTP'li belediye başkanının yerine 80 yaşındaki Abdullah Yürek oturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine katılmayan Tatvan'ın DTP'li Belediye Başkanı Abdullah Ok'un protokoldeki yerine, 80 yaşındaki Abdulhaluk Yürek oturdu. Programa katılmayan ve protokolde yeri boş kalan Belediye Başkanı Abdullah Ok'un yerine bayramı seyretmeye gelen 80 yaşındaki Abdulhaluk Yürek, AA muhabirine şunları söyledi:

''Ben platforma yakın bir yerde töreni izliyordum. Yorulduğumu gören Kaymakam ve Tugay Komutanı bir polis memurunu göndererek, beni yanlarına oturmaya davet etti. Ben de protokolde boş olan belediye başkanının yerine oturdum ve töreni izledim.''

Protokolde boş kalan belediye başkanının koltuğuna oturan Yürek, Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ve 6'ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halit Günbatar'ın yanından töreni izledi.

Tatvan'daki tören ise Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başladı. İlçenin Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen törende, günün anlam ve önemi hakkında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç, 23 Nisan 1920'de Türk milletinin tarihinde yeni bir dönemin başladığını, Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı söyledi.

Kılıç, ''23 Nisan, Türk ulusunun kendi iradesini egemen kılarak çağdaş dünyada saygın bir yer aldığı, milli tarihimizde onur veren, ışık saçan, sevinçli bir gündür'' dedi.

Törende daha sonra çeşitli spor dallarında, resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, 6'ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halit Günbatar ve Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhal tarafından ödülleri verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*