DTP'li Başkana çifte soruşturma

DTP'li Başkana çifte soruşturma.11728
  • Giriş : 05.11.2008 / 14:41:00
  • Güncelleme : 05.11.2008 / 15:08:13

Tunceli Belediye Başkanı DTP'li Sorgül Erol Abdil hakkında 'Sayın' soruşturması açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli Belediye Başkanı DTP'li Sorgül Erol Abdil hakkında Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılmadığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı, `Munzur Doğa ve Kültür Festivali'nde terörist Abdullah Öcalan'dan `sayın' diyerek söz ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 85'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Tunceli'deki törenlere katılmayan Belediye Başkanı Songül Erol Abdil ile yardımcısı Mustafa Taşkale hakkında İçişleri Bakanlığı'nca, soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında bakanlığı 2 müfettiş görevlendirdi. Müfettişlerin kentte bu konuda çalışmalara başlayacağı belirtildi.

Belediye Başkanı Songül Erol Abdil hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca da soruşturma başlatıldı. Tunceli'de 31 Temmuz- 3 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen `Munzur Kültür ve Doğa Festivali'nde yaptığı konuşma nedeniyle başlattı. Tunceli Emniyet Müdürlüğü'nün suç duyurusu üzerine Başkan Abdil hakkında, terörist Abdullah Öcalan'a `sayın' dediği iddiasıyla `suç ve suçluyu övme' gerekçesiyle soruşturma başlattı. Başsavcılık ayrıca festival kapsamında yapılan tüm konuşmaları da inceleyerek tertip komitesi hakkında da soruşturma başlattığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*