DTP'li Başkan'dan, 'Sayın Öcalan'lı açıklama

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Demokratik Toplum Partisi (DTP), terör örgütü PKK'nın ateşkes sürecinin bir fırsat olarak değerlendirilmesini isteyerek, hükümet ve muhalefet partileri tarafından bunun değerlendirilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Adana İl Başkanı Kerem Uğur konuyla ilgili Çakmak Caddesi Kültür ve Sanat Sokağında yaptığı basın açıklamasında ateş sürecinin demokratik geleceğin açısından hükümet ve muhalefet partilerinin bunu fırsat olarak görmediğini söyledi.

Hükümetin, muhalefet ve bir bütün olarak şiddeti bir çözüm aracı olarak görenlerin yaşanan ve yaşanacak tüm ölümlerden ülkenin kaybedeceğini açıklayan Uğur, bunları yapanların tarihsel bir sorumluluk altında olacağını ileri sürdü.

Uğur, Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın açıklamalarına değinerek 'Bir siyasi parti liderinin 'Dağda silahla dolaşacaklarına, düz ovada silahsız siyaset yapsınlar' söylemine karşılık silahlı tek kişi kalmayıncaya kadar öldürmek gibi akıl almaz açıklamalar iç politika malzemesi yapılmıştır. Konuşurum konuşmazsın polemiği üzerinden ülke insanlarının devletten yana olan ve olmayan olarak ikiye bölen bir anlayış geliştirilmiştir. Yine kürt sorunu bir güvenlik ve asayiş sorunu olarak görülmeye ve gösterilmeye devam edilmiştir. Bizler DTP Adana İl Örgütü olarak yaşananlardan ve süreçten kaygı duymaktayız. Bu ateşkes fırsatı da önceki ateşkesler gibi heba edilmemelidir" dedi.

Bu arada güvenlik önlemlerinin alındığı ve güvenlik kameralarının da çektiği basın açıklamasında İl Başkanı Kerem Uğur, konuşmasının bir bölümünde terörisbaşı Abdullah Öcalan için 'Sayın' ve öldürülen terörisler için de 'gerilla' tabirini kullanması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious