DTP'li Başkan'dan polise suç duyurusu

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Polis, Sur Belediyesi'nin her hafta periyodik olarak bir mahallede yaptığı 'Halk Toplantısı'nı kameraya kaydedince DTP'li belediye başkanı toplantıyı iptal etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır İlk Kademe Sur Belediyesi her hafta peryodik olarak bir mahallede 'Halk Toplantısı' düzenliyor. Sur Belediyesi Hasırlı ve Fatihpaşa Mahallesi'nde dün akşama saat 19.00'da Halk Toplatısı düzenledi.

DTP İl yöneticileri ve bir grup vatandaşın katıldığı Halk Toplantısı'nı polis kamerayla izlemek istedi. Bunun üzerine Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, "vatandaş, derdini rahatlıkla dile getiremeyecek" gerekçesiyle polisin toplantıyı terk etmesini istedi.

Uyarılara rağmen polis toplantıyı kamerayla izlemeye devam edince Başkan Demirbaş, Halk Toplantısı'nı iptal etti.

Sur Belediye Başkanı Demirbaş, dünyanın ve Türkiye'nin her yerinde belediyelerin vatandaşları ile buluşmasını rahatlıkla yaptığını ancak Diyarbakır'da çifte standart uygulandığını ileri sürdü.

Yaşanan olayın üzücü olduğunu belirten Demirbaş, "Halk toplantıları belediyenin vatandaşlarının sorunlarıyla yakında ilgilenmesi ve dertlerin, sorunların yüz yüze anlatıldığı ortamlardır. Biz iki yıldan beri bu halk toplantılarını düzenlemekteyiz. Şimdiye kadar hiç böyle bir sorun ile karşılaşmadık. Ancak partimize ve belediyelerimize yönelik bu tutumun başka bir izahı olduğunu düşünmekteyiz. Bu ülkede herkes yasalara saygılı olmak zorundadır. Kimsenin keyfi muamele yapmaya hakkı yoktur. Bu durumdan dolayı halkımızdan özür diliyoruz. Sorunlarını dinleyemedik. Yapılan bu tutum karsısında tavrımızı toplantıyı yapmayarak gösterdiğimiz gibi savcılığa da suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious