DTP'li Belediye Başkanı "dağa çıkmakla" tehdit etti

DTP'li Belediye Başkanı
  • Giriş : 27.11.2007 / 20:53:00

Başkan, DTP hakkında açılan kapatma davasıyla ilgili yaptığı açıklamada kışkırtmaya çalıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, DTP hakkında açılan kapatma davasıyla ilgili yaptığı açıklamada parti kapatmanın dağın yolunu açacağını savundu.

PKK’lıları kastederek "Dağdaki insanlarımız onurludur" diyen Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan; "Bizim yaklaşımımız sadece kendi partimizin kapatılmasına yönelik değil, biz hiç bir partinin kapatılmasından yana değiliz. Parti kapatma çözüm değil. Bu yaklaşım “Dağ yolunu” gösterecektir. Partimizin Meclise girmesi taktik değil stratejiktir. Türkiye’nin bütünlüğü içerisinde politika yapmakta olan halkın temsilcileri yasal olmayan siyasete çekilmeye çalışılıyor.

Bunlar ülkeyi ayrıştırmaya götürür. Kürtleri farklı arayışlara sokar, duygusal kırılmalara yol açar. Bizler yaşadığımız ülkenin ve kentlerin sorunlarının çözümü için siyaset yapıyoruz. Koltuk sevdasında değil, gerektiğinde koltuklarımızı terk etmesini de biliriz. Türkiye’de bir Rant mücadelesi var, ve bu kavga Kürtlerin üzerinden verilmek isteniyor.

Dağdaki insanlarımız yıllardır hiç bir çıkar beklemeden onurlu bir yaşam için mücadele ediyor. Ben iddia ediyorum ki “Dağdaki insanlarımız bu ülkenin en onurlu insanlarıdırlar” Ve bunlardan faydalanmak gerekir. Kürt sorununun çözümü için, halkın temsilcilerinin politika yapmalarının önündeki engellerin kaldırılması ve Dağdaki silahlı gençlerin de toplumsal yaşama kazandırılması gerekiyor" dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious