DTP'li belediyeden kaynaklarda kesinti yapıldığı iddiası

DTP'li belediyeden kaynaklarda kesinti yapıldığı iddiası .12193
  • Giriş : 18.09.2007 / 00:13:00
  • Güncelleme : 18.09.2007 / 00:30:01

DTP'li Belediye, İller Bankası'ndan kendilerine aktarılan kaynaklarda kesinti yapıldığı iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in, hükümetin, belediyeler arasında ayrımcılık yaptığı sözlerinin ardından, DTP'li Yenişehir Belediyesi de yeni bir iddiada bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Şefik Türk, İller Bankası'ndan aktarılan kaynağın daha önce yüzde 25'inin geçmiş dönem borçlarına karşılık kesildiğini, bu aydan itibaren ise bu kesintinin yüzde 33'e çıkarıldığını söyledi.
Kesinti nedeniyle personel maaşlarını ödeyemediklerini belirten Türk, kesinti artışının Başbakan'ın sözlerinden sonra olmasının dikkat çekici olduğunu ifade etti.

BAYDEMİR - ERDOĞAN GERİLİMİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, 3 Eylül'de yaptığı açıklamada, hazırladıkları projelere 4.5 yıllık dönemde AK Parti hükümetinin hiç destek vermediğini ve bölgeye yatırım yapmadığını belirtmişti.

Baydemir, "Diyarbakır'a karşı açıkça savaş ilan ediyorlarsa hodri meydan diyorum. Biz burdayız. Savaştan kaçmayız. Başbakan en sevdiği ve en güvendiği adayını burda belediye başkanı olarak göstersin. Hatta yerel seçimlerin tarihini de erkene alsın. Biz burdayız. Burası bir kale. Bu kale düşmeyecek" diye konuşmuştu.

Baydemir'in açıklamalarına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yanıt gecikmemişti. ''Yerel yöneticiler laf yerine iş üretsin'' diyen Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine 4.5 yılda 5.5 katrilyon yatırım yapıldığını söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious