DTP'li belediyenin ilginç sözleşmesi

DTP'li belediyenin ilginç sözleşmesi.11728
  • Giriş : 01.01.2009 / 21:00:00
  • Güncelleme : 01.01.2009 / 18:52:06

DTP'li Bostaniçi Belediyesi işçi ve memurları kapsayan 2009-2010 sözleşmesine ilginç maddeler ekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sözleşmeye göre, Çok evlilik yapan işçi işten çıkarılacağı gibi, karısına şiddet uygulayan kocanın da maaşı eşine ödenecek. Ayrıca 21 Mart Nevruz günü işçe ve memurlar idari izinli sayılacak.

Bostaniçi Belediyesi yıl sonunda hem işçileri, hem de memurları kapsayan yeni bir sözleşmeye imza attı. Bostaniçi Belediyesi, Tüm-Bel Sen ve DİSK Genel İş Sendikası arasında yaptığı sözleşmeyi gazete bürolarına da faksladı. Yazılı metinde işçilerin 2008 yılı için aldıkları günlük taban ücreti 53.82 YTL'den 66 YTL'ye yükseltildiği belirtilirken, memurlar için de her ayın 15'nde net 140 YTL iyileştirme zammı, ayrıca 160 YTL sosyal paket yardımı verileceği açıklandı. Memurlara ayrıca Ramazan ve Kurban bayramında 300 YTL, yılbaşında ise 60 YTL ödenecek.

ÇALIŞAN NEVRUZ'DA İDARİ İZİNLİ SAYILACAK

Bostaniçi Belediyesi ücret iyişleştirimelerine ek olarak sözleşmeye oldukça ilginç 4 madde de ekledi. Bu maddelere şöyle:

1- Belediyede çalışan personeller içinde çoklu evlilik yapan işçi, işten çıkarılır ve hiçbir hak iddia edemez. İşakdi feshedilir.

2- Evinde şiddet uygulayan işçinin disiplin kurulunca suçu tespit edildiğinde veya kötü davranışından dolayı eşinin talebi halinde ücretinin tamamı eşine ödenir. Eşine şiddet uygulayanlara ihtar maddeleri ile cezalandırılır.

3- 21 Mart Nevruz Bayramı mesai gününe denk geldiği takdirde, personel idare tarafından idari izinli olarak sayılacaktır.

4- 8 Mart Dünya Kadınlar gününün mesai gününe denk gelmesi bayan personelin idare tarafından i izinli olarak sayılacaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*