DTP'li Demirtaş "kırmızı bültenle" mi aranıyor?

DTP'li Demirtaş
  • Giriş : 01.12.2007 / 16:50:00

DTP Genel Merkezi'nden, Genel Başkan Nurettin Demirtaş'ın ''kırmızı bültenle arandığı yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğu'' belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Demirtaş'ın avukatının Emniyet Müdürlüğüne yaptığı başvuruya, ''tahdit kaydının bulunmadığı'' yönünde yanıt verildiği ifade edilerek, ''Demirtaş hakkında kırmızı bültenle arama talebinde bulunulduğu iddiası tamamen gerçek dışı, partimize yönelik yıpratma kampanyasının bir parçasıdır'' denildi.

Demirtaş'ın, Avrupa'da çalışmalarda bulunmasının ''istismar edildiği, haksız suçlamalarda bulunulduğu'' öne sürülen açıklamada, bu konuda ''DTP'yi tasfiye konseptinin bir parçası olarak gerçek dışı haberler yapıldığı'' görüşüne yer verildi.

Açıklamada, bu tür yaklaşımın ''DTP'nin önünü kesmeye dönük olduğu'' ifade edilerek, ''Bu anlamsız tartışmalara son verilmesi ve ülkede barışın, demokrasinin tesis edilmesi için sağduyulu bir yaklaşımın gösterilmesi bizim de rolümüzü daha etkin oynamamızı sağlayacaktır'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious