DTP'li Demirtaş'tan olaylara tepki!

DTP'li Demirtaş'tan olaylara tepki!.10354
  • Giriş : 28.11.2008 / 17:11:00

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, Ardahan'da bugün DTP mitinginde yaşanan olayları, "faşist saldırı" diye niteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, DTP mitinginde yaşanan olayın, bir grup tepkili vatandaş ile DTP'liler arasında yaşanan gerginlik olmadığını savundu.

Bu faşist saldırının AKP'nin gözetiminde ve kontrolünde gerçekleştiğini ifade eden Demirtaş, "Bir gün önceden Valilik ve Emniyet tarafından hazırlıkları yapılan bu saldırının, 'DTP'ye çürük domatesli saldırı' gibi masumlaştırılmaya çalışılması, şiddeti ve faşizan saldırıyı örtmeye dönük bir tutumdur. Dün, gün boyunca bazı sivil vatandaşlar ve polisler tarafından Ardahan'da esnaflar tek tek gezilmiş ve DTP'ye yönelik saldırı hazırlığı alenen yapılmıştır. Eş Genel Başkanımıza, milletvekillerimize ve partililerimize yönelik bu saldırıdan, AKP hükümetini doğrudan sorumlu tuttuğumuzu ve saldırının peşini bırakmayacağımızı belirtmek istiyoruz.

Bu saldırılara vereceğimiz en güçlü cevap AKP'yi sandığa gömmek olacaktır. Bize (Ya sev ya terk et) diyenler, kendi yarattıkları ırkçı dalgada kaybolup gideceklerdir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*