DTP'li Emine Ayna: "Oğullarınızı askere göndermeyin"

DTP'li Emine Ayna:
  • Giriş : 13.05.2008 / 06:39:00
  • Güncelleme : 12.05.2008 / 23:55:22

DTP'li Emine Ayna, Bülent Ersoy'un tartışma yaratan sözlerinin altına 'imzasını attı'.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şarkıcı Bülent Ersoy'un canlı yayında "başkalarının masa başındaki savaşı için çocuğumu askere göndermezdim" sözleri Türkiye'de günlerce konuşulmuş, büyük bir kesim tarafından da eleştirilmişti. Ersoy'a en büyük destek DTP'den gelmişti. Şimdi de DTP'li bir vekil aynı sözlerin altına "imzasını attı".

DTP'li kadınlar DTP milletvekili Emine Ayna'nın da bulunduğu toplantıda tüm annelere "Çocuklarınızı askere göndermeyin" çağrısı yaptı... Ayna da "Anneler gerekeni söyledi. Onların söylediği her şeyi anlatıyor" dedi.

Mersin'de DTP'li bir grup kadın, DTP Genel Başkan Vekili olan milletvekili Emine Ayna'nın da katıldığı toplantıda, annelere, çocuklarını askere göndermeyin çağrısında bulundu. Ayna'nın katıldığı üye toplantısı öncesi kendilerine "Analar inisiyatifi" adını veren DTP'li bir grup kadın, basın açıklaması yaptı.

OĞULLARINIZI ASKERE GÖNDERMEYİN

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Pankart açan grup adına açıklamayı okuyan DTP Mersin yönetiminden Fatma Bozaner, Güneydoğu'da yaşananları "savaş" olarak niteledi. "Bu savaşın hiçbir haklı gerekçesi yoktur" diyen Bozaner, "Biz bu savaşa, kendi canımızdan bir parça olan çocuklarımızı askere göndermeyeceğimizi söylüyoruz. Bütün annelere de sesleniyoruz, çocuklarınızı askere göndermeyin" dedi. Bozaner, Öcalan için de "sayın" ifadesi kullandı.

EMİNE AYNA: GEREKENİ SÖYLEDİLER

Gazetecilerin konu ile ilgili görüşlerini sorduğu DTP Genel Başkan Vekili Emine Ayna, "Anneler gerekeni söyledi. Onların söylediği, her şeyi anlatıyor" ifadelerini kullandı. Diyarbakır ve Şırnak'ta da Anneler Günü'nde açıklama yapan kadınlar çatışmaların durmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious