DTP'li Hilmi Aydoğdu: Provokasyonlara hazır olmalıyız

DTP'li Hilmi Aydoğdu: Provokasyonlara hazır olmalıyız.14143
  • Giriş : 11.10.2007 / 21:32:00
  • Güncelleme : 11.10.2007 / 21:36:22

DTP Diyarbakır İl Başkanı Hilmi Aydoğdu, bütün emniyet teşkilatına baş sağlığı dilediklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Diyarbakır İl Başkanı Hilmi Aydoğdu, dün akşam düzenlenen ve bir polisin şehit olduğu bombalı saldırı olayı ile olarak bütün emniyet teşkilatına baş sağlığı dilediklerini açıkladı.

Aydoğdu, Bağlar Belediyesi önünde bir grup DTP'li ile Adana'da gözaltına alınan DTP'li Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler'in karşılanması amacıyla düzenlenen törende bir konuşma yaptı. Aydoğdu, gözaltı olayı ile ilgili olarak bir hukuksuzluk yaşandığını savundu.

Demokratik hukuk devletinin ilkelerine aykırı, gerekçesiz bir gözaltının yaşandığını öne sürerek bunun düzeltilmiş olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Aydoğdu, şöyle konuştu:

''Yaşadığımız son günler gerçekten çok gergin günler. 24 saat içinde 3 acı olay yaşadık. Birisi dün gece Melikahmet Semti'nde bir bombanın patlaması sonucunda bir güvenlik görevlisinin yaşamını kaybetmesi ve 4 kişinin yaralanması. Bunların çoğu güvenlik görevlisi, biri sivil vatandaş. Biz Diyarbakır il örgütü olarak bütün emniyet teşkilatına baş sağlığı diliyoruz. Acılarını anlıyoruz. Ama herkesi metanetli, sağduyulu ve duyarlı olmaya da çağırıyoruz. Zor günler yaşıyoruz ve bu zor günlerin aşılması konusunda herkese büyük çaba ve büyük görev düşüyor. Provokasyonlara her zaman hazır olmalıyız.

Ayrıca polis panzerinin olay yerine acele yetişme endişesiyle yaşanan bir kaza sonucu bir vatandaşımız yaşamını kaybetmiştir. Onun da ailesine ve yaşamını kaybeden emniyet görevlisinin ailesine ve bütün emniyet teşkilatına baş sağlığı diliyoruz.''

Aydoğdu, yazar Mehmet Uzun'u kaybettiklerini belirterek, ''Cumartesi günü Diyarbakır Ulucami'de öğle namazından sonra Mardinkapı Mezarlığı'nda defnedilecektir. Ona yaraşır bir tören düzenleyeceğiz'' dedi.

Yurdusev Özsökmenler de Yakapınar Belediye Başkanı tutuklandığı için belediye çalışanlarına ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere Adana'ya gittiklerini ancak gözaltına alındıklarını söyledi.

Olaysız sona eren törene, DTP Grup Başkan Vekili Nurettin Demirtaş, DTP Diyarbakır Milletvekilleri Selahattin Demirtaş, Gültan Kışanak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve alt kademe belediye başkanları katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious